[]

Okullarda mazeretsiz sınava girmeyenler sınava alınıyor mu?

Liseler için soruyorum. Herhangi bir mazereti olmayan, yeni yönetmeliklere göre, velisinin yollayacağı dilekçe ile alınıyor galiba.

Bunun dayanağı nedir, kesin yönetmelik, kanun hakkında bilgisi olan var mı?


 
mevzuat.meb.gov.tr

Buradaki 48. maddeye bakınız.
  • conrad moricand  (01.04.16 00:35:35) 
evet alınıyor. o dilekçe izin dilekçesi. çocuk o gün izinli sayılmış oluyor böylece. daha sonraki bir gün yapılıyor sınav.


  • sanat guresi  (01.04.16 01:09:49) 
süreye uymamışsanız hak talep edemezsiniz.


  • cedrus deodara  (01.04.16 01:27:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.