uykunun yetmemesi ?

günde 7.5-8 saat uyuyorum.bence normal hatta genel kanıya göre fazla bile.
ama gece çok çabuk uykum geliyor.
sabah 7 bucukta uyanıyorum gece 10-10 bucuk gibi uykum gelmeye başlıyor zar zor dayanıp 11de yatıyorum,bazen 12de.gece uykum hiç bölünmez kaliteli uyuduğumu düşünüyorum aslında ama erkenden uyumak istemiyorum.şu an deli gibi uykum var mesela yatsam uyurum.ama 7 8 saat uyudum yetmesi lazım değil mi neden oluyor ne yapabilirim?

bana da yetmiyor. günde min 10, max 13 saat uyuyorum anca kurtarıyor.

  • sta  (31.03.16 22:12:32)
@konusma ben konusuyorum daha bitirmedim yok hamile olmadan öncesini yazdım zaten. normalim bu.

  • sta  (31.03.16 22:30:11)
ya cok yoruluyorsundur, ya cok streslisindir, ya metabolik sıkıntıların vardır. secenek cok yani, bunları sen gözlemlersin en iyi.

normalde benim uyku surem 8 saattir, ama son dönemde 9-10dan az uyumuyorum, hep depresyon bunlar.
  • galandar kostumu  (31.03.16 23:02:28)
8 saat omrumun hic bir bolumunde yetmiyor bana.
Sta nin dedigi gibi 13 saat anca yetiyor.

  • brnbrs  (31.03.16 23:30:18)
çok uyumanın nedenlerinden biri de gözle ilgili sıkıntılar.Gözlerinizi fazla yoruyor olabilirsiniz gün içinde.Bilgisayara çok fazla bakmamaya çalışın.

Muhtemelen uyku kaliteniz kötü.Uyuduğunuz oda yeterince havalandırılmıyor da olabilir yada üst solunum yollarında kaliteli nefes almanızı engelleyen sıkıntı da olabilir
  • turkuaz  (31.03.16 23:47:31)
sabit bir uyku düzeni tutturmalısın, belki bir doktora gidip danışabilirsin, aytıca her kişinin uyku ihtiyacı farklıdır. TED'te bu konu ile ilgili videolar yardımcı olabilir.

  • bartholomew87  (31.03.16 23:50:54)