[]

kemik sintigrafisi 2-3 saat mi sürüyor?

belimde fıtık olmayan bir ağrı var, 2 mr'da da ne olduğu çıkmadı. kemik sintigrafisi istediler, yarın sabah giriyorum. 2-3 saat sürüyor diye bir şey duydum o ne yahu? öyle mi cidden? 1.5 litre su falan getirecekmişim vs.

nasıl bir şey o? yorumu olan arkadaş varsa çok memnun olurum.


 
önce ilaç veriyorlar, sonra ilacın kana karışmasını bekliyorlar bu arada su içiyorsun bol bol. çekim uzun değil de hazırlığı uzun sürüyordu hatırladığım kadarıyla.


  • sutlu nescafe  (31.03.16 15:17:51) 
Sintigrafinin kendisi 15 dk'yı geçmez.


  • ihanet kac kisilik  (31.03.16 15:28:28) 
sintigrafide damardan radyoaktif bir madde veriyorlar. önce o maddeyi kemiklerin emiklemesini bekliyorsunuz. sonra çekim yapılıyor. o verilen madde de sürekli ışıma yaptığı için insanlara zarar vermeyecek oranda düşene kadar bir yere gitmiyorsunuz. kurşun kaplı odada su içip özel helaya işeyerek büyük ölçüde temizledikten sonra çıkabiliyorsunuz. uzun süren çekim değil, çekimin sonrası.

hatta sanırım birkaç gün hamilelere, çocuklara falan yaklaşmamanız öneriliyor.
  • kibritsuyu  (31.03.16 16:27:23 ~ 16:28:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.