Yurtdışından ayakkabı siparişi verilebiliyor mu?

Zehirli ayakkabı muhabbeti nedeniyle yasaklanmış mıydı, ek vergi mi gelmişti, bir şeyler olmuştu galiba.. Nedir son durum bilen var mı? 75€ altında olunca sıkıntı çıkar mı yine de?

Ben de bunu merak ediyorum. Arama yapınca bir yerde ayakkabıya vergi kalktı diyor bir yerde kalkmadı ne alırsan al 70 lira ödeyeceksin diyor.

  • jazzabel  (31.03.16 12:30:29)
benim en son bildiğim 2 çiftten fazla ayakkabı gelmiyordu, fiyat ne olursa olsun.

  • cekilmis gayfe  (31.03.16 12:54:09)
Amazon'dan falan alırsan gelir, diğer sitelerde de Türkiye'ye gönderiyorlarsa sorun çıkacağını sanmıyorum.

  • i was made for you  (31.03.16 12:55:29)
geliyor, vergisini verip teslim alıyorsun.

  • sayns  (31.03.16 13:01:46)
2 hafta önce amazondan aldığım ayakkabım geldi, 68 dolardı herhangi bir sorun çıkmadı anında teslim ve vergi ödemedim

  • thevalentino  (31.03.16 13:05:19)
Eylül 2015 itibari ile o vergi olayı kalktı arkadaşlar. Sadece kendinize aldığınız sürece (yani işi ticarete dökecek kadar çok almadığınız sürece) vergi ödemezsiniz. Gümrük sınırı olan 75€'u geçerseniz de gümrük vergisi ödersiniz her üründe olduğu gibi.

  • aylakadam  (31.03.16 13:41:18)
geçen ay şunu aldım 1 haftada geldi, gümrük vergisi ödemedim.

www.amazon.com
  • halitkin  (31.03.16 14:15:00 ~ 22:17:27)