Yapışmaz tava tavsiyeniz? Teflon-Seramik?

ARkadaşlar tava takımı almak istiyorum. Yapışmaz olması gerek. Teflon iyi ama sağlıksız diyen var SEramik sağlıklı ama yapıştırır diyen var. Siz ne dersiniz?

Sorunuza tam cevap degil ancak birazdan granit filan diyecekler olursa diye uyarayim dedim; sakin granit almayin zamanla metal degdirmeseniz bile yikanirken asiniyorlar.

  • neferkitty  (31.03.16 12:13:28)
bence seramik>granit>teflon

seramik nasıl yapıştırıyormuş ya ben hiç öyle bir sorun yaşamadım.
  • yue  (31.03.16 12:24:54)
Teflon iyidir.

  • i was made for you  (31.03.16 12:56:26)
seramik biraz cizilse yapisma problemi kesinlikle yasaniyor. iyi bir markanın teflon setini alirsan mutlu olursun. fiyat-performans acisindan tefal i onerebilirim.

  • bokalemun  (31.03.16 13:00:39)
Seramik tavaydı galiba az yağda patates, patlıcan vs kıazartırken yapıştırıyordu. Aklımda böyle kalmış. Teflon tava kullandıydım bir ara ucuz bişeydi başta yapıştırmadı ama sonra soyuldukça yapıştırmaya başladı. ayrıca kanserojen bir hal aldığı ifade ediliyor soyulunca. Bilemedim ki.

  • ah beni beni  (31.03.16 13:09:20)
Ben seramik tava ve yemeğe göre sıfır yap kullanıyorum 3 yıldır. Tek derdi şu, yemek soğur aoğumaz başka kaba alacaksınız, yemeği seramik tavada veya tencerede saklamayacaksınız. O tava buzdolabına girmeyecek. Beni alırken bu şekilde uyarmışlardı. Ne yemek yapıştı ne de tencere, tava çizildi.

baal sonrası edit: Teflon, dökme ve seramikleri elimde yıkıyorum, süngerin yumuşak tarafı ile.
  • aychovsky  (31.03.16 13:12:48 ~ 13:50:34)
aynen seramik patateste falan net yapışıyor. ya da uzun ömürlü değil öyle söyleyim başlarda nasıldı tam hatırlamıyorum ama şu an yapışmazlık hak getire.

  • bay b  (31.03.16 13:21:51)
www.ikea.com.tr şuradan bir model tavsiye etseniz arkadaşlar?

  • ah beni beni  (31.03.16 13:23:35)
Granit al karşim. Teflonu tefal bile satmiyor artik. Seramik elde yıkanır. Aşırı zahmetli. Granit iyi.

  • baal  (31.03.16 13:38:23)
sağlıksız şeyler önermek istemem ama, ne yaparsam yapayım granit ve seramik kullanırken teflonda elde ettiğim lezzeti yakalayamıyorum. ben yemeklerime özel madde olarak sağlıksızlık mı katıyorum napıyorum bilmem ama olmuyor yani diğerlerinde hiçbir şekilde yemekler lezzetli olmuyor.

  • freya  (31.03.16 14:09:13)
tefal'in titanyum serisi var yeni çıkan. onlardan aldık çok memnunuz. tavsiye ederim.

  • loveinaflipbook  (31.03.16 14:14:20)
enplus'da taş tava satılıyor. gidip incele derim, ben alacağım. orada deneme de yapıyorlar. adam tavaya çok az süt koyup ocakta pişirdi, süt tavanın dibinde simsiyah yapıştı. sonra o süt kalıntısı sıyrılıp gitti hemen. acelem vardı çok inceleyemedim ama diğerlerine göre daha sağlıklı gibi geldi.

  • peggy  (31.03.16 14:16:40)
Herkese yanıtları için ayrı ayrı teşekkür ederim.

  • ah beni beni  (31.03.16 14:19:08)
yapışma olsa da döküm tavayı tek geçerim, yaptığın tava yemeklerine lezzet katmasının yanı sıra sağlıklı da.
NOT: Bahsettiğim tavalar klasik et pişirmek için olanlar değil, daha küçük boyutlarda (16-22 cm arası çap denilebilir) yumurta-menemen gibi şeyleri yapmak için.

  • candanag  (31.03.16 14:39:02 ~ 14:48:58)