(İlk ) maaşın hepsiyle çok istenen şeyi alıp 1 ay parasız geçirmek

Yaptınız mı böyle bir şey?

Benim telefona ve bisiklete ihtiyacım var ama bisiklet almak isityorum maaşın hepsi gidecke de olsa. Hem para tasarrufu ettirecek, hem hayat tarzıma uygun, hem de spor. Alırsam para kalmayacak, çok az belki. İşte de kesinleştim gibi, ayrılma vs zor ama olur da öyle bir şey olursa iyice çjuvallarım.

(kısaca al gitsin ne olacak, hayat boyu kllanacksın gazı bekliyorjum, bir iki de anı bu tarz olumlu).

parasız kalacağıma (hastalık var sağlık var) bu ay telefonu, sonraki ay bisikleti alırım. Yok sana gaz.

  • innerbliss  (31.03.16 12:02:45)
bisikleti taksitle falan alsanız? nasıl bir bisiklet? ne kadar tutuyor?

  • lazpalle  (31.03.16 12:04:38)
aynen tamamını değil de %80ini harcayıp parasız kaldıgım oldu. bu ay birini diğer ay diğerini al derim.

  • Erensq06  (31.03.16 12:04:43)
yapmadım, taksitle alışveriş bile yapmıyorum.

  • prodeq  (31.03.16 12:04:50)
Her ay maaşından bir miktar biriktir. 50 TL de olsa at bir kenara asla hepsini harcama.

Çuvallama ihtimalin ufakta olsa varmış bence böyle bir şey yapma, hangisini daha çok istiyorsan önce onu sonra diğerini al.
  • gozu acik sevisen yahudi  (31.03.16 12:05:17)
ben elde para tutamayan, cebinde 500 lira varsa gidip 400 liraya yemek yiyebilecek bir gerizekalı olarak çok istediğim bir şey varsa direkt olarak onu alıyorum. paranın çöpe gitmesindense, istediğin bir şeyi alıp kenara koyabilmek daha iyi. benim gibiysen parayı elinde tutmayıp "yatırım" yap bu şekilde, bir ay aç gez. bunu hak ediyorsun çünkü.

yok benim maddi anlamda sorunum yoktur, biriktirip daha sonra da alabilirim dersen bekle, kendini sıkıntıya sokma boşuna.
  • der meister  (31.03.16 12:05:47)
ilk maaşla değil ilk 3 maaşla al bari kenara koyup.

  • kyha  (31.03.16 12:15:21)
uc gunluk dunya, harcadigin para hayatini degistirmeyecek.

simdi alirsan 1 yil sonra donup baktiginda bisikletin olmus olacak, almazsan bisikletsiz olacaksin ve hayatinda hicbir sey degismemis olacak. (harcamadigin para hicbir seyi degistirmeyecek manasinda)

yardir koca oglan.
  • brkylmz  (31.03.16 12:49:05)
Maaşın hepsi verilmez. Bisikleti iki taksitle al. Anlaş satıcıyla

  • hasmetizm 2046  (31.03.16 13:11:02)
Tasarruf etmemi sağlayacak dediğin için bisiklet diyorum. Aynı pozisyonda direkt elime gecen yarım maaşla bisiklet aldım. 1 sene oldu, hayatımdaki en süper yatırımlardan biriydi. Yine olsa yine yaparım.

  • baal  (31.03.16 13:34:14)
Katlanabilir olacak büyük ihtimalle. SIfırları pahalı olduğu için, 2. el alacağım gibi. İthal markalar üdşnüüyorum. 2. el olacğaı için taksit zor gibi.

  • Cursed Chico  (31.03.16 14:04:20)
dostum taksidi tavsiye ederim.
peşin verip sonra parasız kalıp sürünüyorsun.
sonra o sürünmeyi kaldırmak adına borç alıyorsun.
daha sıkıntı.
taksitle bir televizyon almıstım hic farketmedim.
  • kingcyrax  (31.03.16 14:39:27)
2-3 takside bölüp maaşın yarısı ya da üçte birini her ay bu işe ayırın, taksit olmuyorsa kredi çekin, böyle daha mantıklı.

  • gezegen olan pluton  (31.03.16 14:57:14 ~ 14:57:49)
yaptım, gidip 1000tl ye saat aldım.

  • kimlanbu  (31.03.16 15:32:41)