[]

[ACİL] Cryptolocker Çözme

Merhaba,

Bizimkilerin ofise cryptolocker denen şey bulaşmış. Tüm dosyalar .encrypted gözüküyor. 900 TL istiyorlar. Yedek falan da yok?

N'apmalı? Parayı versek bile dosyaların kurtulacağı net değil. Bi' yol gösterin lütfen.

 
Cozumu yok. Parayi verince acacaklarinin garantisi de yok. Bundan sonra yedek alirlar umarim :) bir de her e-postayi acmazlar...


  • fakyoras  (30.03.16 18:36:53) 
Çozme diye bişey yok. Ödeyince açıyorlarmış internette yayılan görüş o yönde. Zaten bir kere açmasalar kimse para vermez onlar zararlı çıkarlar.

Bundan sonra duzenli olarak yedek almayı unutmayın :)
  • rodriguez2  (30.03.16 18:42:56) 
daha geçen gün "turkcell fatura maili" başlığı vardı, olaya bak ya... bu ara inanılmaz artmış durumda.
bana da musallat olmuş durumdalar, adresleri kara listeye attım fakat dikkatimi bir şey çekti, epostaların çoğu sagfkja4561.com gibi sallamasyon saçma sapan adreslerden gelirken bir tanesi mustafa@ortabuk.com adresinden yollanmış. sitesine giriyorsun bursa'da bir yer, belki işine yarar.

edit: bence ya ortabukçü yolluyordur ya da "site işlerinden anlayan yeğen" yolluyordur, eposta ile mi temas kurmanız isteniyor?
  • azizakin  (30.03.16 18:46:37 ~ 18:49:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.