dubai'den alınan iphone'un garantisi

dubai'den alınan bir iphone'un garantisi türkiye'de geçerli midir, bilgisi olan var mı?

Değil diye biliyorum. Avrupa dan alınanlar geçerli oluyor ama mesela Amerika dan gelenler de garanti kapsamında olmuyor. Kıtasal bir ayrım olabilir öyle olursa geçerli olmaz.

Not: note4spor
  • gozu acik sevisen yahudi  (30.03.16 12:43:18)
aynı kıtada geçerli diye biliyorum asya'da onlar da 1 yıl süresi var fakat dikkat etmen gereken nokta factory unlock durumu sim-free olan modelden alman lazım ki burada çalışsın.ben 3 sene önce sim free singapur'dan gelme bir model almıştım dubai'den deira diye bir elektronik dükkanı ağırlıklı bir bölgeden.pasaport kaydı yaptırıp kullandım hiç sıkıntı yaratmadı.

  • copten camurdan adam  (30.03.16 13:25:04)
Deira'dan alacaksan dikkatli ol. Ambalaja aldanma. Kutuyu actirip telefonu incele. En onemlisi kutu uzerindeki imei ile telefonunki tutuyor mu diye bak. Sonra da imei numarasini apple selfservice'den kontrol et.

Refirbished, tamir gormus ikinci el cihazlar cirit atiyor deira'da.
  • brkylmz  (30.03.16 13:31:25)
Değil. Avrupadaki 1. Dünya ülkelerindeki (ingiltere almanya isviçre gibi) ülkeler geçerli. Örneğin amerikada da belirli nir seri vardı galiba onlar geçerliydi. Şu linkten aldığın telefonun türkiyede garantisi var mı imei nosundan kontrol edebilirsin:
checkcoverage.apple.com

  • filipis  (30.03.16 15:26:24)
oradan alinanlarda arıza cikma olasiligi cok yüksek.

  • for the record  (30.03.16 16:00:40)
teşekkürler

  • anarchiste  (31.03.16 01:40:17)