Çift Monitör

Bir bilgisayarda çift monitör kullanmak istiyorum, bilgisayar masaüstü. Yalnız onboard bir ekran kartı girişi yok, tek ekran kartının girişi var. dandik bir ekran kartı daha alıp onu mu takmalıyım bilgisayara? yada çözümü varsa nedir bunun?

onboard ekran kartının da bir modeli olması lazım, onun dışında go go çift girişli ucuz yollu bir ekran kartı.

  • metket  (29.03.16 20:26:55)
Cogu ekran kartinin iki cikisi oluyor. Iki cikisi olmayacak kadar eskiyse gene eski ikinci bir ekran karti almaktansa iyi bir tane ekran karti alin. Iki monitorunuz icin de onu kullanin bence

  • allah yazdiysa bozsun  (29.03.16 20:27:16)
@allah yazdiysa bozsun

iki çıkışı var ama bir çıkışı diğerinden farklı. şunun aynısı işte

www.technopat.net
  • toujours pure  (29.03.16 20:32:47)
normal şartlarda ekran kartı çıkışlarında
1) vga
2) dvi
3) hdmi
4) display port
çıkışı olur gösterdiğin fotoğraftaki gibi
(soldan sağa dvi-display-vga)
normal kullandığın monitörünü vga'ya bağladığını varsayarsak, ikinci monitörünün çıkışına göre vga-vga
dvi-dvi
converter ile vga-dvi şeklinde kombo yapıp bağlayabilirsin.
  • metket  (29.03.16 20:43:10)
@metket

öyle bişey var mı? converter yani? varsa tmm çözüldü bu iş.
  • toujours pure  (29.03.16 20:45:24)
gayet iyiymiş işte biri DVI diğeri VGA çıkışı. uygun kablon yoksa dönüştürücüler var.
DVI to VGA diye arat görürsün

  • yüzyıllık yalnızlık  (29.03.16 20:46:39)
tabi ki var,
sadece elindeki mevcut ekran kartı çıkışlarıyla monitör çıkışlarını yaz bir kağıda, birbiriyle eşleştir dediğim yöntemle.

daha sonra vgi to dvi converter(çevirici) şeklinde aratıp satın alabilirsin.
  • metket  (29.03.16 20:46:49)
eyw dostlar problem çözüldü o zaman

  • toujours pure  (29.03.16 20:47:34)
E öyle olur zaten. 3 tane hdmi dizmektense hepsinden koyarlar. Birine dvi'dan öbürüne de hdmi'dan bağlayacaksın.

  • gunde 3 litre kola icen adam  (29.03.16 20:47:42)