Isim koyma

Beslediginiz hayvanlari nasil isimlendirdiniz? Isterseniz isimlerini de paylasabilirsiniz.

Kedim için sevdiğim şarkıcıların, oyuncuların,film karakterlerinin isimlerinden falan oluşan uzuuuuun bir liste yapmıştım. Ben onların arasından seçip karar verene kadar babam kediye "miço" demeye başladı, sonra adı öyle kaldı. :(

  • ambrosia  (28.03.16 23:45:46)
Birinin adını eski erkek arkadaşım koydu, sevdiği yazarlardan birinin adı: Emil

Birinin adını ben koydum, sevdiğim bir kitap karakteri: Lüplüp

Üçüncü kediyi sahiplenirsem de ismi hazır, sevdiğim bir filmdeki kedinin adı: Sarışın.
  • buff  (28.03.16 23:47:08 ~ 23:47:25)
çağrışım olarak aklımda beliren isimlerden seçiyorum çogunlukla neye benzedigine dair oluyor

  • konar konmaz omer konur  (28.03.16 23:50:56)
hep böyle bi rıfkı diyesim geliyo kedilere. rıfkı olsun.

  • rajaz  (28.03.16 23:53:09)
ben kediye göre isim koymayı seviyorum. ilk kedime henüz isim bulmamışken tortorum benim diye seviyordum ismi tortor kaldı. ikinci kedim çakıl taşı renklerinde, ismi çakıl oldu. üçüncüsü ciğerinden rahatsızdı hep hırıltılı nefes alıyordu, darth vader diyecektik ama tınısı hoş olmuyor diye anakin dedik. bir diğerini parkta konteynerın altında bulduk kont ainer koyduk kont diyoruz :) beşinci de kapkara bişey, klasik kara kedi isimlerinden zeytin oldu:)

  • kül  (29.03.16 00:36:17)
evcil hayvanım olsaydı ismi bostik olurdu

  • basond  (29.03.16 00:38:18)
Ilk kedim minik (minicikti)

Ikincisi bizde kalmayacakti kedicik dedik, sahibi istediği ismi koysun diye. Sonra bizde kaldı. Ismine de alışınca degistiremedik
Yavruları sutlac-tarçın (sutlac beyaz agirlikli digeri de tamamen kahverengi tekirdi)
sonrakiler de seker-biber(bu da kahverengi tekirdi)-lokum(beyazı cok) oldu.
Kopegim (alman kurdu çoban kirma) titrek.(buldugumda minicik, ıslak ve korkudan tirtir titriyordu)

Sonraki kediler; yosun-tütün(tutun kahveli siyamdi)
Bir de sokaktan toplayip biraz büyütüp sahiplendirdiklerim ile kapının önünde bakilanlar oluyor.onların hepsini yazamam ama ornek vermem gerekirse;

Üzüm, leia, korsan, avcı, gece, maviş... huylarina renklerine becerilerine göre isim aliyorlar
  • balik kraker  (29.03.16 01:10:45)
mırmırmır konuşuyor diye mırmır,
tintintin yürüyor diye tintin,
cinsi, cinsiyeti, merakı sebebiyle sherlock,
ufak tefek, yuvarlak diye zıpzıp,
pandaya benziyor diye panda,
ağırbaşlı ve smokinli gibi diye jeeves,
çok minik olduğundan fındık

fındık ve jeeves artık yok ama... :(

hepsi de kedi
  • whimsical  (29.03.16 01:55:17)
önce birsürü isim belirledim, hiçbirine bakmadı bile. sonra açtım interneti, kedi isimlerine girdim, sırayla söylemeye başladım. sıpa hiçbirine dönüp bakmadı bile. mia'ya geldi sıra, mia dedim, maaav dedi, miaaa dedim maaaav dedi.

kendi ismini kendi seçti yani.
  • physcos physcos  (29.03.16 02:31:10)
Firefly karakterlerinden seçiyorum. Artık hayvanın karakteri hangisine uyumluysa.

  • mimimi  (29.03.16 08:41:07)
Bir cooker sahiplenme durumum vardı ve çok tatlı hareketli bir köpekti. Böyle kımıl kımıl yerinde duramıyordu. Bu arada hep hayalimdi hem kedi hem de köpek sahiplenmek. Hal böyle olunca köpeğe Gazoz ismini koymak istedim, kımıl kımıl olmasından mütevellit. Kedi alınca da arkadaş olurlarsa Gazoz ve Köpüğü olur diye düşünmüştüm. Ama bazı sebeplerden Gazoz'u vermek zorunda kaldık. Şimdi kedimiz var adı Köpük Gazoz'un anısına.

  • Dr_Stat  (29.03.16 09:06:17)
kediye insan ismi koyma taraftarıydım ama erkek arkadaşım karşı çıktı, kediyle dalga geçiyor gibi olur, saygısızlık olur diye :)
adını kek koyduk, hem kolay hem sevimli.

  • fog weaver  (30.03.16 12:27:50)
ben star wars'tan koydum, "rey" =) erkek olsa "han" diyecektim ama kısmet =)

  • amour fou  (02.04.16 01:07:13)
kediye tortorum demek :D www.youtube.com

  • sen ne anlatiyon la  (22.10.16 02:12:13)