İçi Işıklı Kutu yapmak

selamlar,

fotoğraf çekimleri için şöyle aşağıda örneğini gösterdiğim gibi bir kutu yapmak istiyorum. bu kutunun içine parlak olsun diye led ışık yerleştireceğim.

sorum da şimdi geliyor; bu ışığı tamamen homojen dağıtabilmek ve üste yerleştireceğim pvc/pleksi panelin arkasından vuran ışıkta hiçbir (harfle hiçbir) dalgalanma olmaması için nasıl bir düzenek yapmam lazım?

tavan florasanlarının arkalarında alüminyum paneller var ışığı yansıtan direkt öyle bir şey koysam tam istediğim gibi olur mu? yoksa farklı bişey mi yapmak lazım? var mı böyle hazır alıp koyabileceğim bir sistem? reflektör fazla mı gelir mesela? çok arkaışık patlasın da istemiyorum.

cdn.dick-blick.com

şimdiden teşekkürler!

Ön tarafa iki kat pleksiglass arasına ince beyaz bir kağıt koymak işe yarayabilir. Reklamcılar ışığı eşit dağıtmak için plexiglasın içerde kalan yüzünü zımparalıyorlar.

  • zombi  (28.03.16 15:16:00)
kutuyu pleksicide yaptiriyorsun soyleyip. onlar hep yapiyorlar aynisindan.

sonra kutunun kenarlarinda kalacak sekilde isiklari yerlestiriyorsun, ister tek kat cek seriti, ister iki kat cek. dilersen arkalarina aluminyum folyo da cekebilirsin daha cok yansisin diye. on kapak olarak da diffuser (buzlu pleksi) takiyorsun, diledigin gibi oluyor.

*aynindan yapmak icin arastirdim da baya. birebir dedigim sekilde yapiliyor. led box diye ararsan youtube da videolarini, instructables da tutoriallarini falan bulabilirsin.
  • no christ requires  (28.03.16 15:27:56)