4.000 liraya kadar en iyi dizüstü

Evet teknoloji guruları. Ben kendim de teknoloji editörü olmama rağmen işin içinden çıkamadım. ne istediğimi bilsem de dolar yükseldi, bir sürü paralel ithalatçılar var, kampanyalar var.. bu bütçeye en uygun satışçı da söylerseniz çok iyi olur. bu doğrultuda 4.000 liraya

ya oyun bilgisayarı
Full HD Mat ekran mutlaka olmalı
256 GB SSD olsa çok iyi olur
İşlemci 5.nesil 6.nesil skylake olursa neden olmasın
ekran kartı hiç farketmez zaten en düşük ekran kartı bile işimi görür bu fiyatta.

ya da şarjı cayır cayır giden bir ultrabook.
3200 X bilmem kaç gibi ekran olacak ve mat olacak.
SSD olacak ve core m işlemci olmayacak

bu doğrultuda bildiğim
Dell XPS 13
Asus UX303 veya UX 305UA var
yoga 3 pro hem 4.000 lirayı aşıyor hem de core m işlemcili.

Dell Xps 13 de dokunmatik olduğundan parlak ekran var mat değil.
Geriye UX 305 kalıyor ama bilemedim.

Şimdi bu doğrultuda ne önerirsiniz.

www.monsternotebook.com.tr

Belli özellikleri seçip fiyat karşılaştırması yapılınca anlaşılıyor. 4 yıldır da kullanıyorum. Taş. Marka etiketine 1.000 TL fark ödemek anlamsız. Müşteri hizmetleri de Türkiye standartlarının çok çok üzerinde.
  • m3mphis  (27.03.16 18:30:59 ~ 18:31:47)
dizüstünde en büyük handikap o kadar bileşenin sıkışık nizamda yerleştirilmesinden kaynaklı ısınma ile oluşan performans problemi. çift fanlı(gpu ve cpu fanları ayrılmış) msi modelleri incelenebilinir. aluminum kasalı PE60 iyi bir seçenek gibi.

  • ukde  (27.03.16 18:38:26 ~ 18:40:47)
asus ux30 serisi. yekpare aluminyum kasa, dayanıklılık hat safhada.

  • babilbaligi  (27.03.16 23:17:33)
msi lara baktin mi?

  • ubi dubium ibi libertas  (28.03.16 00:00:08)
4 bin tl param olsaydı alacağım bilgisayar şuydu;

Asus N551VW-CN007T
www.ebrarbilgisayar.com
---
6.Nesil Intel i7-6700HQ
8GB RAM
1TB 5400rpm + 128GB SSD
4GB GTX960M GDDR5

kaçırma N551VW-CN007T'yi.. çok araştırdım piyasayı, monster - msi falan bir donanımı iyi tutuyorsa diğerini kısıyor.. o 4 binlik önerim tam cuk oturmuş yani.. belki daha iyi öneri gelir tabi..
  • synche  (28.03.16 00:10:05 ~ 16:06:07)
iş amacıyla yoğun işlem gücüne ihtiyaç duyuyorum. bu yüzden oyun bilgisayarı tercih ettim lenovo y510p aldım 2 senedir her işimi gördü. sanırım şu an güncellenmiş versiyonu var y5070 olması lazım. sadece oyun değil yarı profesyonel kurgu, fotoğraf işlleri vs için de ideal.

bütçe daha yüksek olsa gene lenovonun mobile workstation serisini tavsiye ederdim. 4000'e belki ikinci eli bulunabilir. w520 ve w530 serisi.
  • orpheus  (28.03.16 01:49:45)
  • orpheus  (28.03.16 01:51:01 ~ 01:54:31)