telefon numaramı kendi adıma taşıyabilir miyim?

Mehaba arkadaşlar. Ben vodafone kullanıcısıyım, numaram babamın adına kayıtlı. Ben 26 yaş altı için geçerli olan faturalı bir tarifeden yeni bir telefon alacam ama hat babamın adına olduğu için ve babam da başka bir şehirde olduğu için şu an kendi adıma alamıyorum. Numara taşıma ücreti hakkında bilgisi olan, veya yeni bir faturalı hattın ücreti hakkında bilgisi olan var mı?

numara taşıma ücreti 40 tl civarı sanırım. belki daha fazladır.

  • rayde  (26.03.16 16:44:47)
ben bir iki sene önce üzerime almıştım bir vodafone bayisinde ve 17 lira falan vermiştim. yanımda ne hattın üzerinde olduğu kisi vardı ne de kimliği. tek başıma halletmiştim.

  • olutaklidi  (26.03.16 16:49:05)
teşekkürler. peki yeni bir faturalı hat alsam ücreti var mıdır ki acaba?

  • gliese 581  (26.03.16 16:50:44)
"olutaklidi" öyle olabiliyor mu ya? ben bunu şubede sorayım bi. yeni bir hat almak istemiyorum, babamın da işleri yoğun kim bilir ne zamana bırakır. bir an önce halletmek istiyorum.

  • gliese 581  (26.03.16 16:52:31)
yeni hatta telefon vermezler eğer üst modellerden biriyse.

  • passion rules the game  (26.03.16 16:52:42)
evet, sony xperia z5 almayı düşünüyorum. yeni hat niye sorun olsun ki :(

  • gliese 581  (26.03.16 16:53:43)
olutaklidi'nin dediği olay kısa bir süre içindi o ucuzluk yani. artık öyle değil. rayde'nin dediği gibi oldukça masraflı.

  • floydian  (26.03.16 16:55:29)
faturaları düzenli ödediğinize emin olmak istiyorlar :) bir de genelde minimum fatura tutarı var aylık.

  • passion rules the game  (26.03.16 16:55:45)
hmm anladım. sağolun arkadaşlar. ben gidip şubede iyice sorayım en iyisi. iyice karıştı işler :) teşekkürler herkese. :)

  • gliese 581  (26.03.16 16:58:33)
bu kısa süreli işler pek bana denk gelmez, ben alırım bi saat sonra indirime girer ya neyse. sen sor tabi ama ben de çok vodafone gezmiştim üzerime taşımak için. kimisi taşıyamayız diyodu, kimisi hattın sahibinin fiziken yanınızdA olması gerek diyordu, kimi fahiş fiyat çekiyordu. hepsi de vodafone'un kendi mağazalarıydı. o ara fıtık olmuştum hatta biri öyle diyor biri böyle diyor diye. yanisi, birkaç yere sormadan hareket etme bence.

  • olutaklidi  (26.03.16 17:39:37)
Numara vodafon numarasi mi? Benimki turkcell numarasi olup sonradan vodafona tasindigi icin once turkcelle gecip ordan ustume alip sonra vodafone a gecmem gerektiğini soylediler.

  • curukturpkokusu  (26.03.16 17:45:22)
evet numara vodafon. 545 ile başlıyor, hiç taşımadım.

  • gliese 581  (26.03.16 18:00:35)
gayet kesin bildiklerim şunlar.

1. hattı sen tek başına gidip kendi üstüne alamazsın. hatta sen hiç gitmesende olur. baban kesinlikle gitmesi gerekiyor.
2. hattı senin üstüne taşıma geçen yaz 40 liraydı. yani şuan min40 max50 dir.
3. sen kendi üstüne yeni hat alsan sana telefon vermeyecekler. faturularını düzgün ödedikçi puan birikiyor. o puanın belli bir limitin üstünde olması lazım telefon alabilmen için.
4. yeni faturalı hat aldığın zaman, her ay faturana ek olarak 4-5 tl hat parası ödüyorsun. ruhun bile duymuyor. bu bir yıl boyunca oluyor sadece.

edit: hattı senin adına baban olmadan taşıyan bir yer belki çıkabilir. eğer böyle bir şey yaparsa o işyeri aslında yasadışı bir iş yapıyor demektir. çoğunluk buna yanaşmıyor zaten.
  • belkider  (26.03.16 18:45:49 ~ 18:47:14)