[]

kredi kartı ödeme gecikmesi faizi

Ing Bank'ın kredi kartını kullanıyorum, bu ay bir mallık ettim ve eft saatini kaçırdığım için , nollacak olm 1 gün geç ödesem dedim ve son ödeme gününü 1 gün geçirdim, elimde param vardı sadece eft saatini geçirdim, saat 6 da eft yapamayınca patates oldum.

Bu ayki 3800 TL lik kredi kartı ekstresinde 0.86 TL lik bir gecikme faizi ve 33.26 TL lik Kredi Faizi diye iki kalem var. İlki klasik olay, ikincisi için bankayı aradım bişeyler anlattılar ama benim aklım gecikme faizi %2.52 ve kredi faizi %2.02 iken nasıl oluyor da 86 kuruş gecikme faizi ve 33 liralık kredi faizi alınıyor bunu almıyor.

1 günlük gecikmeye bu kadar fazla ceza ödemek normal mi gerçekten?

 
internetteki bütün kredi kartı ödeme gecikme formlarında hesaplama yaptığımda en fazla 10 lira falan çıkıyor, hiç bir yerde 20 tl ye bile gelmiyor tutar.

1000 tl borcunu ödemeyen birisi, bu hesapa göre ayda 500 lira faiz ödemek zorunda kalır, faiz oranları yüksek de bu kadar yüksek değil ki.
  • bonjurkes  (26.03.16 14:54:00) 
2.02 aylık faiz oranıdır ve geciktiği güne bölünerek bu para tahsil edilir. 86 kuruşluk gecikme faizi normal. Ancak nakit çekim yaptıysanız karttan bununla ilgili olabilir 33 liralık kredi faizi.


  • accorbite  (26.03.16 14:57:38) 
karttan nakit çekim yapmadım, taksitli işlemim vardı onun ilk taksidi idi (bunla alakalı mı bilmiyorum) onun dışında normal harcamalarım vardı sadece.


  • bonjurkes  (26.03.16 15:00:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.