20'lik diş

ağrıdan ağlıyorum, hayatımda hiç fiziksel bir ağrı yüzünden ağlamamıştım.
kendimi yumruklayasım falan geliyor, ne yapabilirim?
sabah 8de doktora gittim antibiyotik ve arveles verdi, 1 hafta sonra operasyon olucak dişi alıcaz dedi.
ben bu 1 haftayı böyle mi geçiricem?
çalışamıyorum çalışmayı geçtim nefes alamıyorum korkunç bir ağrı bu.
bir de uzanınca daha çok ağrıyor sanırım uyuyamayacağım aynı zamanda.
tekila vardı pamukla onu koydum, üst üste arveles içip duruyorum, ne yapabilirim geçmesi için. hiçbir şey etki etmiyor.
kendimi mi keseyim?
1 haftadan önce (mesela hemen bu akşam) bu dişi almaları için yapabileceğim hiçbir şey mi yok?
ameliyattan sonra yüzüm ne hale gelicek? sol alttaki alınacak sadece. filmi çekildi tüm dişlerim düzgün sadece bu gerizekalı lanet olası diş eğik şekilde duruyor.

gömülü diş mi? birazı çıkmış mı nasıl?

  • antikadimag  (26.03.16 13:31:17)
tamamen gömülü ortada hiçbi şey yok. o yüzden dişinol falan da etki etmiyor sanırım.

  • yalnizliktan devren kiralik  (26.03.16 13:36:23)
Enfeksiyon var demek antibiyotik verdigine gore.bugun sıkıntılı gecebilir yatin hafifler agrisi.dis alindiktan sonra yuzune bisey olmayacak.sadece disin alindigi yerde tuhaf bir cukur olusacak.

  • delicevat  (26.03.16 13:39:54)
sözlükteki entrylerde dikiş aldırmaktan falan bahsetmişler sanırım kısa bir süreç olmayacak ve bir süre konuşamama gibi sorunlar olacak değil mi? ameliyattan sonraki ağrı şuankine kıyasla çok daha azdır eminim çünkü ben şu an kafamı duvarlara vuruyorum

  • yalnizliktan devren kiralik  (26.03.16 13:43:59)
geçmiş olsun.iyi bir çene cerrahının ellerinde hiçbir ağrı sızı olmadan, bir iki gün sıvı tüketerek, 1 haftada atlatırsın. dişinin pozisyonu da önemli, kolay bir çekim olup olmayacağı konusunda.

  • cedrus deodara  (26.03.16 13:49:44 ~ 13:50:04)
ya dostum hiç sorun etme çok rahat oluyor.
basıyorlar uyuşturucuyu hiçbir şey hissetmiyorsun.
ameliyat oluyorsun, yarım saat bile sürmez. sonra dikiliyor.
bu sürede (iki üç gün) sıvı gıdalar almaya ve çeneyi zorlamamaya çalışıyorsun.
konuşmakta sorun olmuyor. sadece çeneyi çok açamıyorsun dikişlerden dolayı.
yüzünde ameliyat olan bölgede hafif bir şişlik oluyor. sonra geçiyor.
dikişleri aldırıyorsun olay bitiyor. ben bir haftada aldırmıştım.
korkacak bir şey yok. dayanamıyorsan bir an önce aldır.
anlattıklarını ilaç kısmı hariç birebir yaşadım.
operasyon ağrısı yirmi yaş dişinin ağrısının yanında çerez kalır.
  • tabudeviren  (26.03.16 13:51:23 ~ 13:53:58)
ankara'da bu işi çok düzgün şekilde yapacak bir doktor önerir misiniz? sabah gittiğim doktor da fazlaca tuzluydu ama pahalı = iyi demek değil. öneri istiyorum mümkünse, çok korkuyorum gerçekten

  • yalnizliktan devren kiralik  (26.03.16 14:02:44)