Aşırı gerildiğinizde

Duvarlar üstünüze geldiği ve nefes alamadığınız durumlarda nasıl yatıştırıyorsunuz kendinizi?

Sinemaya gidiyorum.

  • stavro  (26.03.16 11:21:21)
@stavro, Kapalı bi alandasın ve çıkamıyorsun. Mahkemedesin ya da sınavdasın.

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (26.03.16 11:23:14)
* Oturuyorsanız, kalkmak. Ayaktaysanız oturmak iyi gelir.
* Telefonu açıp, sevdiklerinizin fotosuna bakın.
* Elinizi yüzünüzü yıkama imkanı varsa yıkayın.
* Geren kişiye, sorulara, işlere ağız dolusu giydirin :p
  • kartallar yuksek ucar  (26.03.16 11:27:48)
Başka tavsiyesi olan var mı?

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (26.03.16 11:45:29)
kukaklık takıp en sevdiğin müzikleri dinle. benim favorim pf-echoes. beni sakinleştirir ama kimiside skrillex falan dinleyince sakinleşiyor.

kapalı alandaysan cam aç başını uzat ve derin nefes al. tabi mahkeme veya sınavda bu durum ne kadar mümkün orası ayrı ama şansın varsa yap bunları.

sigara içiyorsan körükle en müsait anda(dışarı çıktığında falan)
  • yamuklu sucurta  (26.03.16 11:52:24)
Oncelikle nefesini düzenlemeye odaklan. Derin derin nefes alıp ver.
Su ic. Elinin altında varsa kucuk bir seker ye.
Ben cok gerildigimde nefesimi düzenlemek ve Ludovico Einaudi dinlemek beni sakinlestiriyor.
  • reptillia  (26.03.16 11:55:15)
Nefesimi düzenleyip nerdeysem artık çıktıktan sonra yapacaklarımı düşünüyorum şuraya gideyim şöyle yapayım yemek mi yesem vs diye.

  • jazzabel  (26.03.16 12:27:08)
tam olarak gözümü kapıyorum ve kafamı boşa alıyorum.
böyle resmen beyin kaslarımı salıyorum.
sonra kısık bir sesle konuşuyorum.
bir de hafiften nefes al.
müzik dinleme iyice beynin patlar yaw
  • Alt4y  (26.03.16 12:33:52)
haci bunlari cok yogun yasiyorsan yani panik seviyesine kadar cikiyorsa sana selfhipnoz u oneririm. ama bunu uzun sureli yapip beyin sapina gevsemeyi ve gevsemenin nasil bir sey oldugunu ogretmen lazim. uzun sureli derken 3-4 ay duzenli yaparsan ogrenir beynin. sonrasini hipnoza gerek kalmadan yaparsin. hipnoz derken su tv lerde gorduklerini unut. gevseme hipnozlarindan bahsediyorum. youtube dan bulursun. ozellikle ingilizce tonla kaynak var turkceyi bilmiyorum.

  • tezek  (26.03.16 14:15:17)
@tezek, link paslar mısın mesajla?

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (26.03.16 14:16:22)