En başarılı-pratik Screenshot/Caps Eklentisi ? Firefox / Google Chrome

Beni yormadan çok hızlı ekran kopyası alıp, onu belirlenmiş bir klasörde depolamaya başlayacak eklenti önerilerini beklerim.

kaydedilecek ekran için dosya adı kaydet falan uğraşmak istemiyorum.

Teşekkürler,

lightshot

  • nucleon  (26.03.16 11:19:28)
kısayol tuşu ile ekran görselini çekip, otomatik kayıt yapma özelliği olan var mı? çok seri şekilde ekran görsellerini depolamak istiyorum. seç-kaydet-dosya adı yaz uzun sürüyor yapacağım iş bakımından.

  • murder of neon  (26.03.16 11:25:02)
lightshot +1

  • janavarorion  (26.03.16 11:34:00)
Windows+prtsc tusu ile yapmamanin ozel bir sebebi var mi? Belki haberdar degilsindir diye yazayim dedim, ben cok gec ogrendim de :)

  • evrim halkasi  (26.03.16 11:36:13)
@evrim halkası yaklaşık 300 - 400 arası SS alacağım için çok vakit alacak bir eylem. ''bas - yapıştır -isim ver - kaydet'' çok uzun sürüyor.

tekrar etmek gibi olacak ama , istediğim misal ''S'' harfine ya da CTRL+S bastığım an ekranda ne varsa fotosunu çekip, belirlenmiş bir klasörde yaratacak.

ben tekrardan kaydet, burayı seç falan uğraşmak istemiyorum.
  • murder of neon  (26.03.16 11:42:31)
murder, cevabı verdim, neden programı denemiyorsun ?

  • nucleon  (26.03.16 11:55:44)
kaydetme yeri devamlı göstermek istemiyorsan www.faststone.org

  • janavarorion  (26.03.16 11:56:07)
@nucleon kurdum gerçekten gündelik hayatta çok kullanışlı katılıyorum. ama benim aradığım gibi değil. ( bağımsız bakarsak harika , kullanacağım )Ancak yine alan seç, kaydet butonuna bas, kayıt yerini onayla işi uzun sürüyor.

Evet daha kısası yok ise, en kolayı sanırım lightshot.
  • murder of neon  (26.03.16 12:13:16)
@janavarorion tam istediğim gibi , teşekkürler.

  • murder of neon  (26.03.16 12:21:46)
cevabınızı bulmuşsunuz ama bilgisayarınızda dropbox kuruluysa, printscreen'e basınca ekran görüntüsünü dropbox'ın altında bir klasöre kaydetmek için ayarlayabiliyorsunuz. browser dışında da sürekli kullanılabiliyor.
i.imgur.com

  • kobuzchu kiz  (26.03.16 13:18:42)
Windows+prtsc bende ekran goruntusunun tamamini pictures klasorune atiyor, herhangi bir islem yapmama gerek kalmiyor. Onun icin dedim.

  • evrim halkasi  (26.03.16 13:27:18)
prtscrn tuşu ile ya da shft+prtscr tuşu ile dediğin işi yapıyor zaten lightshot

  • nucleon  (26.03.16 14:01:40)