[]

Pencereleri değiştirmeden çift cam taktırsam mı?

Pencerelerim tek camlı. Soğuk oluyor ev. Çift cam taktırmayı düşünüyorum.
Duydum ki pencereleri sökmeden, sadece camları çıkarıp yerine çift cam takmak mümkünmüş. Çünkü percerenin içinde camın oturtulduğu bir çerçeve var ve camı koyduktan sonra kenarlara takılan çubuklarla kapatılıyor etrafı.

Bu şekilde yaptıran var mı? Nasıl olur? İşe yarar mı? Değer mi? Yoksa sıfırdan tüm pencereleri mi değiştirmek lazım?

 
büyük ihtimal olmayacaktır, çünkü pvc profilleri birbirinden farklıdır. çiftcam , 3 cam denilen camların genişliği yaklaşık 20mm ile 30 mm arasında değişmekte. üretilen profillerde bu genişliği tolare edecek şekildedir.

prntscr.com

tek cam da ise bu genişlik yoktur.

prntscr.com


EDIT: dikkatlice inceleyince, camı koyduktan sonra , camı tutan çıtaların genişliği değiştiğinde istenilen cam takılabiliyor. tabi bu durum tüm pvc çerçeveler için geçerli mi bilmeyeceğim.

Keşif ücretsiz bir işlem. çağırın fiyat alın.
  • janavarorion  (26.03.16 07:23:42 ~ 11:03:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.