güneş kremi önerisi

dermatologa sormam gereken bir soru aslında, fakat yüz yıkama jeli önerileri beni bir türlü mutlu etmediği için size de sormaya karar verdim.

karma cildim var, sivilce yapmayan bir güneş kremi arıyorum. akmaması iyi olur.

beyaz tenliyim, ilk güneş ışıklarıyla birlikte sürmeye başlicam nisan da geliyo...

sizin kullanıp da memnun kaldığınız markalar neler?

paraben free olmalı tabii.

kiehl's marka almayı düşündüm. açıkçası bu kadar para vermek istemiyorum. birkaç kullanan arkadaş memnunuz dedi ama sivilce problemleri yok. o nedenle emin olamadım. siz ne dersiniz?

La roche posay'nin ürünlerinden memnunum ben,ama sivilce yapma olayı her cilt için ayrı olduğundan bir şey diyemeyeceğim ona.

  • archery  (25.03.16 20:32:22)
soruna cevap değil ama birkaç senedir güneş kremi kullanmıyorum. bembeyaz tenliyim azar azar güneş seviyesini arttırıyorum. d vitamini almak için güneş ışığına direk maruz kalmak lazım. güneş kremleri o bakımdan zararlı geliyor bana. en ufak bir lekelenmem de yok.canan karatayın dediği gibi güneşin en dik olduğu saatler 20 dk güneş kremsiz güneşleniyorum d vitamini için.

  • sta  (25.03.16 20:33:39)
Solante acnes
Evet her cilt içi ayrı +1

  • jazzabel  (25.03.16 20:35:16)
yağlı cildim var, şundan kullanıyorum:

www.dermoeczanem.com
  • devilred  (25.03.16 20:40:43)
@sta ben senden daha beyazım muhtemelen. geçen hava güneşliydi 15 dk yürüdüm burnum kızarmış. riskli benlerim var üstelik. akşam güneşi dışında maruz kalmamaya çalışıyorum. yazın güneşe 5 dk'dan fazla direkt temas eden bölgem kıpkırmızı oluyor.

  • mula  (25.03.16 20:44:36)
Ben çok beyaz ve güneşe alerjisi olan bi tene sahibim, Yves Rocher markasının güneş koruyucusu dahil tüm ürünleri çok güzel tavsiye ederim, hem de parabensiz.

  • megalomaniac  (25.03.16 20:47:07)
sta yı dinleme o alayına muhalefet. hayata atar olarak dünyaya gelmiş bir arkadaş. sen solante veya kiehls al geç. ikisinden de memnunum. canan karatayı hala skleyenler var aramızda şaka gibi.

  • shotgunwoman  (25.03.16 20:47:31)
Eczanelerde satılan Uriage diye bir ürün var. Dermatolog önerisiyle onu kullanıyorum ben ama sivilceye etkisi nedir bilemiyorum.

  • firez  (25.03.16 20:53:56 ~ 21:27:03)
Bir yıldır her gün yüzüme yaz kış güneş kremi sürüyorum. Ben Solante Pigmenta kullanıyorum ama size Acnes daha iyi olabilir. Kışın biraz donduğundan sürmek zorlaşıyor, nemlendiriciyle açıyorum. Sürmezsem burnum ve yanaklarım kıpkırmızı oluyor.

D vitaminini kolunuz bacağınızdan gün içinde alabilirsiniz. Vitamini yavaş doldurmak malign melanom olmaktan iyidir.
  • Lim5  (25.03.16 20:54:16)
Solante acnes diyorum ben de. Yağlı bir cildim var sivilceye de meyilli ama herhangi bir olumsuzluğunu görmedim siyah nokta ve sivilce açısından. Rengi de fondoten gibi. Severek kullanıyorum.

  • 1a2b3c4d  (25.03.16 20:58:59)
kiehls çok iyi.

  • sayns  (25.03.16 21:03:02)
2 sene boyunca solante pigmenta sürmeden bakkala bile gitmedim. temizliğe vs de dikkat ettim ama yine de güneş lekelerim oldu. bu arada oldukça esmer tenli sayılırım.ben de bu kış bıraktım solanteyi. susam yağının da güneş koruyucu etkisi varmış onu deniyorum azar azar. bu zamana kadar verdiğim paralara yazık.

  • duhan  (25.03.16 21:04:58)
@shotgun hayırdır sen ya aşslskd
burda kıçı kırık tıp öğrencileri gelip de canan karataya laf atmıyor mu baya gülüyorum. neyse.

  • sta  (25.03.16 21:13:33)
(bkz: darphin)

  • kayranin kedisi  (25.03.16 21:17:34)
sanırım piyasadaki bütün güneş kremlerini denemişimdir. bence en iyisi avene 30 faktör olan. 50 olanda var ama cildim yağlı zaten, o yoğun gelmişti. Avene'i öneririm.

  • şubatsonrası  (25.03.16 21:20:22)
he annem he gülüm ben henüz beyni sulanmamış profların yanında yetişiyorum ne mutlu ki. aynı zamanda yüzlerce binlerce kaynağa erişimim, anlayacak kapasitem ve alt yapım var. haaa o öyle diyosa öyledir diyip tek kişiye bel bağlamıyorum araştırıyorum okuyorum BAŞKA SAĞLIK OTORİTELERİNİ de dikkate alıyorum. vizyonum karataydan ibaret değil.

  • shotgunwoman  (25.03.16 21:39:08 ~ 21:41:02)
Lancaster

  • mza  (26.03.16 08:35:22)