şu resme bakınca ne hissettiniz?

scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net

çok üzüldüm ben, kötü oldum. yüz ifadesinden yaşadığı hayatı okudum sanki. ben mi abarttım acaba?

bir şey hissetmedim, hissetmek mi lazımmış?

  • ucan spagetticanavari  (25.03.16 16:30:24)
Sorumsuz aile cocugu ekmek almaya yollamış.

  • hasmetizm 2046  (25.03.16 16:31:08)
çocukluğumu hatırladım.Ailesi çocuğun sorumluluk duygusunu geliştirmek için ekmek almaya göndermiş.
Not: bu bir resim değil , fotoğraf

  • delicevat  (25.03.16 16:32:15 ~ 16:32:42)
gözümden yaş geldi üzüldüm valla

  • giggs  (25.03.16 16:32:24)
Çok kötü bir foto değil. Klasik ekmek almaya giden çocuk...

  • kartallar yuksek ucar  (25.03.16 16:32:47)
eve ekmek götürmek, masum hafif ürkek çocuk, kırsal arazide bir başınalık, ağır yük altında ezilmek. bunlar ayrı ayrı da bize duygusal gelen şeyler ancak bunun mutlu bir hayattan olağan bir kare olabileceğini de unutmayın. buna üzülmeniz sizin o andaki ruh halinizle ilişkili sanırım.

  • kaichi  (25.03.16 16:36:34)
Ne guzel cocuk iste. Sevdim bile

  • allah yazdiysa bozsun  (25.03.16 16:37:02)
aynı ben. abartmışsınız bana kalırsa.

ailesi çocuğu ekmek almaya göndermiş, günümüzde büyük şehirlerde 10 yaşındaki çocuğunu bile dışarı çıkartmayan aileler var ancak bu her yerde böyle değil.

düzen:______
ulan adamlara bak, çocuğu yoksul kesim yapmış, eğitimsiz yapmış, yere tükürüp küfür eden yapmış... yazık hepinize. elitizminiz batsın.
  • fakyoras  (25.03.16 16:38:48 ~ 16:51:52)
yav abartmayın benim çocukluğum böyle geçti. küçüğüm diye annem abimi gönderirdi, abim rüşvetle beni gönderirdi ekmek almaya. oyunu yarım kaldı diye öyle bakıyordur.

@delicevat;

www.tdk.gov.tr
  • icim urperiyor  (25.03.16 16:41:41)
Sorumsuz bir aile cocugu ekmek almaya yollamis + 1

Bizim cocuklugumuzun da boyle gecmesi dogru olanin bu oldugu anlamina gelmiyor.
  • neferkitty  (25.03.16 16:44:46 ~ 16:45:41)
Dusuk gelir seviyesinden bir aileye ait, muhtemelen iyi egitim alma imkani bulamayacak, ileride sokakta yere tukurup kufur edecek, asgari ucretle calisacak cocuk.

  • stavro  (25.03.16 16:46:34)
ne var fotoda. hepimiz yaptık bunu.

  • KidLazer  (25.03.16 16:54:31)
hiçbişi hissetmedim.

  • sta  (25.03.16 17:09:34)
ben senin hislerinde hiçbir abartı görmüyorum. çocuğun yüzüne gölge daha şimdiden düşmüş işte.

ve dünya böyle çocuklarla dolu.

edit: belli ki kalabalık bir ailesi var. sanırım aile içi şiddet var. sadece mutsuzluk değil tedirginlik ve kötü beklenti suratına yapışmış, eve dönmek endişe veriyor. aldığım hisler bu tahminlerde bulunmama neden oldu.
  • godoşu beklerken  (25.03.16 17:12:34 ~ 17:41:11)
bildiğin çocuk işte bişey hissetmedim

  • basond  (25.03.16 17:31:55)
aa ben :)
(bkz: #50932314)

  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (25.03.16 17:36:31)
"ekmek almaya giden çocuk" ifadesinin gerçek fotoğrafı.
masumiyet ve asalet akıyor.
üstü başı sağlam normal bir çocuk, bence abartıyorsun. 4 ekmek o yaştaki bir çocuğun zorlanacağı bir ağırlık yapmaz.
ekmek almaya giden çocuk bu işte. çocuk böyle olur.
çocuk bu işte. 50 kuruşa aldığın gofretle dünyanın en mutlu insanı yapabileceğin kişi.

akıllı da bir çocuk. ekmek almaya giderken yanlışlıkla 5 km ötedeki bir noktaya anarşist abileriyle buluşup polise taş atmaya gitmemiş. daha sonra bu or.ospu çocuğu anarşist abileri de adliye basıp savcıyı şehit etmemiş.
ben böyle çocuğa kurban olayım. canımı istesin vereyim.
pırlanta gibi bir çocuk. senin alnından öpeyim.
  • AWD  (25.03.16 17:56:35 ~ 17:58:34)
Aklıma ferhan şensoy geldi. Ne diyorudu?
... ve yerinize oturunuz.

  • cahs  (25.03.16 18:03:23)
yeterince elit olmadığım için üzülemediğim çocuk, ne var ki bu fotoğrafta anlamadım, çocukken ekmek almaya çok gittim, ne sokaklara çöp atarım ne yerlere tükürürüm. hatta görece iyi bir eğitim aldım. saçma sapan sosyolojik tespit yapıp, duyar kasmanın manası yok.

  • kuzey li  (25.03.16 18:08:27)
Hicbir sey hissetmedim. Cocukken ekmek almaya da göndermemislerdi zaten.

  • rayde  (25.03.16 18:15:34)
Arkadaslar fotografin arka planini bilmeden yok sorumsuz aile yok fakir cocuk diye atip tutmaniz gercekten bazilarinizin cok çiğ insanlar oldugunu gosteriyor.
Not:@icimurperiyor tdk'nin her yazdigi dogru mu oluyor? Kadinlar icin "musait" midir nedir o mesele oldugunda neden tdk yaziyorsa dogrudur denmedi?
Sonuc olarak fotograf cekilir resim cizilir.
  • delicevat  (25.03.16 18:23:58)
Benim hoşuma gitti. Evine ekmek götüren, sevimli, masum küçük bir çocuk. Daha şimdiden kendisini gömen ezberci ve önyargılı kafalardan uzak, mutlu bir hayatı olur umarım.

  • harvey  (25.03.16 18:41:20)
1-) resim değil fotoğraf.
2-) fotografa bakarak anlam cikarmak kolpaliktan baska bir sey degil. anlik surat ifadesi hicbir seyi gostermez. o cocuk 5 saniye sonra guluyor da olabilir. bizim salak basinimiz da mesala, surekli anlik bakislar ile yorum yapmayı cok sever.

  • bigl0rd  (25.03.16 18:57:08)
"hissettiğiniz ne?" sorusu göreceli cevaplar alan, alması gereken bir soru. tatlı kafalar aldı mı bunu bir? madem aşağılayıcı ifadeler sallanmış ortaya, ben de ortaya soru sallıyorum, senin o akılcığınla mantık kasman neyine?

yetiştirme yurdunda da, ders verirken de dayak yiyen veya izleyen çocuklar gördüm, hepsinin suratı böyle sirke satıyor ve tedirgin. çocuğun anına gelmiş de olabilir, çocuk bu halet-i ruhiyeye hapsolmuş da olabilir ve bu cevapların ikisi de "siz ne algıladınız" sorusu için meşrudur. hiç günümde değilim zaten kendi boktan kompleksinizi bir fışkırtmayın, bu ne ya? önüne gelen pardesüyü açıp duyuruya attırıyor.
  • godoşu beklerken  (25.03.16 20:18:26 ~ 20:24:13)
Bakıyorum da aramıza yeni cahiller katılmış.

www.tdk.gov.tr

Soruya cevap, hiçbir şey hissetmedim.
  • i was made for you  (25.03.16 20:20:41 ~ 20:20:51)
hiçbir şey. bakkaldan ekmek almış. hangimiz almadık?

  • ya ben lan neyse  (25.03.16 20:59:31)