ygs iptal edilen sorular

şimdi bu iptal edilen soruları herkes doğru yapmış mı kabul edilecek

haberlerin sonuna yetiştim. şöyle bişey duydum. o sorularda herhangi bir şıkkı işaretleyenlerin cevapları doğru sayılacak

bu durumda işaretleme yapmayanlar ne olacak. bu haksızlık değil mi.

herkese doğru aktarılıyor, zaten değişen birşey olmuyor ki, herkesin doğru yaptığı bi sorunun vereceği puan çok çok az olur.. standart sapma uygulanmaz.

  • masa penisi  (24.03.16 22:11:49 ~ 22:12:04)
@masa: yahu yıllardır şu muhabbeti duyuyorum vallahi bıktım. soru bazında puan gel-mez yahu gel-mez. fen testinde kimsenin çözemediği soruyla herkesin çözdüğü soru aynı puanı getirir. belki yıldan yıla fen testinin getirdiği puan değişiyordur ama "test" bazında değişir. soru bazında değil.

evet kardeş, senin dediğin de haksızlık oluyor. ayrıca -öyle bir şey varsa- taban puanlarda da yanıltıcı bir etki yapıyor.
  • ya ben lan neyse  (24.03.16 22:14:26 ~ 22:14:59)
soru bazında puan gelmediğinin kanıtı var mı?

  • masa penisi  (24.03.16 22:22:44)
ösym başvuru kılavuzunu aç bak. orada katsayılar yazıyor. o katsayılar testlerin değişik puan türlerine göre ağırlığıdır. bunlar da soru bazında hesaplanmaz. her testin standart sapması ayrı hesaplanır. her sorunun ayrı ayrı hesaplanmaz.

sana nasıl ispatlayayım. ösym yönergesini mi göstereyim? ölçme-değerlendirmeciyim. bir soruyu kimse yapamadıysa o sorunun sapması yükselir, bu da o sorunun ait olduğu testi etkiler.
  • ya ben lan neyse  (24.03.16 22:25:06 ~ 22:25:48)
@masa: bak hocam sözlüğe de yazılmış:

eksisozluk.com
  • ya ben lan neyse  (24.03.16 22:31:16)
eyv bakıyom

  • masa penisi  (24.03.16 22:33:01)