Eylül'de balayına nereye gidlir? (yurt dışı)

Hayalim Karayipler'di, ancak biraz önce öğrendim ki Ağustos-Ekim kasırga mevsimiymiş. Yine de bir çılgınlık yapıp gidilir mi?
Gidilmez ise alternatif nereye gidelim? (Avrupa, Maldivler ve Tayland dışında.)

Hem deniz, güneş, kum hem de değişik bir kültür görelim istiyorum, misal Karayipler olsa Küba'yı falan da görmüş olacaktık:(

Meksika olur mu, veya Yeni Zelanda? Giden, duyan varsa her türlü öneriye açığım. Teşekkürler.

bir araştırma okumuştum:
balayı insanların çok dışarı çıkıp gezdikleri bir dönem değilmiş
adam evlilik hazırlıklarından ve kızın ailesinin isteklerinden bayılıyormuş genelde.
kız da gelinlik için kilo vermeliyim, şurada güzel görünmeliyim, buna hava basmalıyım stressinden sonra pelte kıvamına geliyormuş.
bir de balayındayız diye, aktif cinsel hayatı olan çiftler bile, beklenti içine giriyormuş.
Baya "ense" yapacağınız bir yere gidin bence
sonra gezmeli, görmeli kültür turuna gidersiniz.
  • Corc  (24.03.16 11:58:56)
@der grund, yok yahu, birlikte para biriktiriyoruz balayı için.

@corc, bizim evlilik hazırlığımız da yok, sadece nikah yapılacak. kınaymış, davul zurna düğünmüş vs öyle dertlerimiz yok çok şükür:) gelinlik de hazır bir tane alıp geçeceğim. o yüzden gezmeli, görmeli tatilde sorun olacağını zannetmiyorum.
  • peggy  (24.03.16 12:09:10)
güney afrika ya da avustralya-yeni zelanda. brazil-arjantin de olabilir.

  • cekilmis gayfe  (24.03.16 12:13:00)
Karayipler'e hala gidebilirsiniz, Barbados kasirga alaninin disinda kaliyor. Ingiliz kolonisi oldugu icin dil de sorun olmaz. Tavsiye ederim. Giderseniz cool runnings'i bos gecmeyin derim.

  • joelskellington  (24.03.16 12:50:50)
üşenmezseniz yeni zelandaya gidilebilir.
ben olsam balayını iki ay ertelerim ne olacak ki, istediğim yere karayiplere giderim. illa tatili evlilikten sonraki gün yapmak diye kural yok ya, resmi bi izin de değil işten alınacak.

  • freya  (24.03.16 13:03:32)
Kanarya Adaları..
Mis gibi hava, yanardağ turları, abidik gubidik insanlar, plajlar..

  • quaker  (24.03.16 13:37:24)
Meksika degil de machu picchu falan olabilir. Meksika'ya karsi kotu duygularim var. ya da soyle guzel bi brezilya turu falan oooh

Yeni zelanda da guzel fikir. Kolay kolay baska turlu gidilemeyecek yerler secilmeli bence
  • la noix  (24.03.16 13:42:36)
brezilya-arjantine gidildi.

balayını ertelememe nedenimiz, bayram tatili ile yıllık izini birleştirme isteğimiz, daha sonra gitmeye kalksak bu kadar uzun bir tatili bulamayacağız :/

@joel, ya aslında baktım ets'nin falan eylül için karayipler turları var, giden gidiyor herhalde. jamaika tarafları nasıldır?

kanarya adaları da iyiymiş aslında.

@la noix meksika'da gangısterler olduğu için mi?:P
aynen, başka zaman ha deyip de gidemeyeceğimiz yerlere bakıyoruz.
  • peggy  (24.03.16 13:59:28)
@meksikayla diplomatik sorun olup duruyo surekli. Bi de ne bileyim o kadar gezilecek yeri yokmus gibi geliyor bana

  • la noix  (24.03.16 14:17:49)
Cancun meksika

  • bir ileti paylastim  (24.03.16 14:44:34)
Karayiplere her mevsim gidilir ama o tornado season dedikleri donemde neredeyse araliksiz yagmur yagiyor. Jamaika'ya gitmedim ama en guvenlik acisindan en sakat ulke diye duydum.

  • joelskellington  (24.03.16 16:47:04)
Cancun meksika demeye gelmiştim üstte yazılmış

  • turkuaz  (24.03.16 16:55:23 ~ 16:55:38)
yeni zelanda +1

seyseller

malezya

(güney amerikada zica virüsü var :/ )
  • kucukharfler  (24.03.16 17:00:12 ~ 17:02:09)
@kucukharfler zika uzuuuun surekdr guney amerikada ama transvers gecis nedeniyle mikrosefali yapmasi yeni goruluyor

  • la noix  (24.03.16 19:14:26)
bi bali, bi bora bora neyinize yetmiyor ben anlamıyorum ki?!

  • baba jo  (24.03.16 19:18:10)
@la noix transvers geçiş ne bilmiyorum. Yani şu an tehlike yok mu?

  • kucukharfler  (24.03.16 22:54:30)
receteyi veriyorum : mauritus

ben görmedim ama giden bi arkadas asık olmustu
  • galandar kostumu  (24.03.16 23:05:11)