Macosx El Capitan 10.11.4 güncelleştirmeyle açılmayan macbook

Selamlar arkadaşlar,

Son gelen itunes ve El Capitan güncellemesini yükledim,

Ancak bilgisayarım saatlerdir yükleme ekranında takıldı.

cmd + r ile girip terminalden fsck komutunu da denedim herşey ok

Sorunu nasıl çözebilirim dosyalarım silinmeden?

i.hizliresim.com

sanki SMC reset.

  • alperz  (23.03.16 05:33:18)
Time machine den backupınızı yükleyebilirsiniz.

  • Sskywalkeremre  (23.03.16 06:57:41)
Pram Reset yaptım Cmd+Alt+P+R bu sefer sona kadar yükleniyor ama yine aynı..

Sıfırlayacağız sanırım :( ama işin kötüsü şu ki bitcoin cüzdanım ve yedeğim içinde :(
  • Northern Mariner  (24.03.16 00:17:29)
SMC'yi de dene, shift kontrol, option basılıyken power tuşuna bas. sonra tuşları bırak. power tuşuna tekrar bas. açılsın.

o da olmazsa, diskini söküp içindekileri başka diske aktar. sıfırdan kurulum yaparsın sonra ilk ekranda "transfer from another mac" deyip tüm ayarların bitcoin'ini kurtarırsın.
  • alperz  (24.03.16 05:16:56)
@alperz malesef bu da olmadı :((

discussions.apple.com burada problem olan bir kext dosyasından bahsedilmiş, ancak o kext SUIDGuardNG.kex bende yok :(

Neyse sıfır kurulum yapacağız artık
  • Northern Mariner  (26.03.16 03:29:57)
Nerede aradın dosyayı? Neyle aradın?

  • alperz  (26.03.16 06:30:15)
@alperz eski ssd'mi taktım onda 10.11.3 kuruluydu, library/extensions içinde aradım. Gizli dosyaları funter app ile görüntüleyebiliyorum.

Sonuç negatif.
  • Northern Mariner  (26.03.16 23:46:15)