Çig köfteyi seviyor musunuz?

ben bayılıyorum ya etli etsiz her türlü yerim. Istanbulda tavsiye edeceginiz mekan var mi güzel cig köfte yapan?

Elazığlı çiğköfteci ahmet usta

  • shenergy  (22.03.16 20:46:35)
bir seferinde etli cig koftenin kiymalari tam olmemisti ve o sekilde denk geldi agzima. o gun bugundur yemem.

  • exlibris  (22.03.16 20:47:03)
üsküdar sahile yakın horhor durağının karşısında var adını unuttum.

  • basond  (22.03.16 20:49:18)
Çiğköfteyi sevmiyorum, çiğköfteye adeta tapıyorum. Dışarıdan yemeyi çok sevmiyorum, bizzat ellerimle yapmayı tercih ediyorum, etli etli ohşş. Dışarıdakiler aynı zamanda ya çok isotlu ya da böyle sulu sulu oluyolar ya iğrenç geliyor. Her gittiğim yerde önce çiğköfteci ararım ve bu arayışlarım sonucu İstanbul'da bulduğum en güzel çiğköftecinin adını veriyorum. Pangaltı'da Şehmus çiğköfte :D

  • pandispanya  (22.03.16 20:49:22)
Ben cok seviyorum. Genelde tatlisesden alip evde yiyoruz.

  • nick konusunda kararsizim  (22.03.16 20:51:23)
armoni park çiğ köftem harika.

  • penquensiqer  (22.03.16 20:52:57)
etsiz sevmiyorum. etli yapan bir yer de yok izmirde bildiğim kadarıyla.
not: etli yapan bir yer varsa yeşillendirsin sevabına

  • rakicandir  (22.03.16 21:33:12)
çok severim. yumurtalısı da güzel oluyor.

  • kakao  (22.03.16 22:04:42)
Geçen gün bir arkadaş Nakkaş Kebap'tan (Göztepe şubesi sanırım) çiğ köfte getirtmişti. Tadına bayıldık. Etli olup olmadığından çok emin olamadım.

  • mononoke  (22.03.16 22:04:53)
@rakicandir Ataşehir Develi ve Sahan etli yapıyor.

İzmir'i şimdi gördüm. Bunlar İstanbul için :)
  • mononoke  (22.03.16 22:08:07 ~ 22:11:46)
evde yapılanından nefret ederim, hazır olanını da nasıl desem severim ama öyle her gördüğümde "aaa çiğ köfte varmış" deyip yemem. tam anlamıyla mod yiyeceği benim için jsfskl. bazen hayvan gibi yiyorum veya durduk yere canım çekiyor, bazense alındığı halde elimi bile sürmüyorum.

pizza öyle değil mesela. on dakika önce dünyaları yemiş olsam da pizza varsa bir dilimcik bile olsa yerim her türlü.
  • der meister  (22.03.16 22:22:52)
etsiz çiğ köfte vücuda eziyettir sevmem. etlisine taparım.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (22.03.16 22:44:26)
sevmiyorum. etli/etsiz farkını dahi bilmiyorum.

  • sayns  (23.03.16 00:04:55)
Arsamisea'nin cig koftesi favorimdir.

Komageneyi bi turlu sevemedim mesela.
  • halitkin  (23.03.16 02:20:21)
etli hiç yemedim herhalde. etsiz olanını da kendim almam, ofise arada bir birileri söylüyor o zaman yiyorum. onun dışında kendim gidip almam.

  • inheritance  (23.03.16 08:13:56)