Bu maaşla bu saati alır mıydınız?

5300 net saat 1450 lira. Arkadaşım adına lo... Adam kararsız ben al dedim. İşi de insanlarla ...

1450 tl güzel bir saat için ucuz bir fiyat. eğer beğendiyse alsın.

  • sta  (22.03.16 18:07:26)
Kişisel düşüncemdir, kimseye de karışmam; ama maaşım ne olursa olsun 1450 TL vermem bir saate. Güzel aksesuardır falan tamam, ama 1450 TL. Ha ne kullanıyorsun dersen de Swatch'ın şu modelini kullanıyorum günlük hayatımda;

sasy420.com

Bir de düğünde takılan nispeten daha değerli iyi bir marka var. Muhtemelen 1450 TL'den pahalıdır, ama hediye işte. Ben olsam vermezdim o parayı... :)
  • polifonik osuruk  (22.03.16 18:08:57)
bir gün param olursa aşağıdaki saati almak istiyorum. saate de para verilir diyenlerdenim.

almak istediğim saat: www.nomos-store.com

kullandığım saat: img-saatvesaat.mncdn.com (bunun kahverengi kayış, turuncu iç olarak düşünün)
  • klassno  (22.03.16 18:13:47)
Tabii ki verilir.

  • yirmisantim  (22.03.16 18:26:02)
ben alırdım.

  • all girls dream  (22.03.16 18:28:14)
bence de verilebiliyorsa verilir. cünkü iyi bir saat yillarca kullanilir.
babamda bir citizen var ben kendimi bildim bileli, cocukken bileginden alip oynardim hatta. hala kullaniyor :) ki sonucta citizen`dan daha iyi markalar da var

  • kucukharfler  (22.03.16 18:33:13 ~ 18:34:55)
1. verilmez, gerçekten pahalı.
2. ben 630 tl'ye aldım saat. alırken ilginç geldi, arkadaş önerisi üzerine aldım. ama markası haricinde hiçbir şeyi farklı gelmedi. insanlar da pek beğenmedi...
3. şimdi aliexpress'ten aldığım 30 tl'lik saati kullanıyorum, daha çok beğeni alıyorum.
4. ekonomik boykota dahil olmaya karar verdiğim için ayrıca almaman gerektiğini iddia ediyorum. terörü ekonomik boykotun ortadan kaldıracağına inanıyorum.
  • siradisi00  (22.03.16 18:34:09)
eğer çok beğendiysem ve hakikaten güzel saatse, benim maaşım saat fiyatı kadar bile olsa alırdım.

  • etna  (22.03.16 18:44:19)
@siradisi Ekonomik boykot ne ya:) nasıl bağladın terör le:? Tebriks. Ben harcarım arkadaş yerim ekonomik boykotunu. Akp gidecek diye ödün mü vericem paramdan. Çok da tın. Bu adamlar ekonomi ile falan gitmez.

  • aklimdakisorular  (22.03.16 18:46:52)
alınır.
Bizim boş milletimizin işi gücü dış görünüş, kendini beğendirmeye çalışma, övgü alma ve dış görüşüne göre karşısındakini değerlendirme olduğu için insanlarla iş işe çalışan kişilerin itibar kazanmak için iyi görünmesi de gerekiyor.

özet : alınır
  • zimbirik  (22.03.16 18:55:41)
güzelse her türlü.

  • stereoseyfi  (22.03.16 18:59:57)
kimse dememiş ama, ben olsam kenarda birikimim varsa alırım. o maaşla hiç birikimim yoksa almam, çünkü bu zaten her ay gereksiz harcama yaptığımı gösterir.

not: herkesin kötü günler için her halükarda kenarda bir miktar parası olması gerektiğini düşünüyorum. yani birikim dediğim ev peşinatı değil, birkaç bin.
  • gmzo  (22.03.16 19:04:59)
seiko değilse almam

  • anonymice  (22.03.16 19:08:38)
Hayir, almazdim. Kol saati denen seyin abarti oldugunu, fiyatlarinin da abartili oldugunu dusunuyorum. Koluna aksesuar olarak taktigin seyin asgari ucret kadar fiyati olmasi cok sacma bir sey. Saat fiyatlarinin siniri yok ama benim gozumde bir kol saati 1450tl bile etmez. Markasi, modeli, malzemesi, isciligi ne olursa olsun.
Kol saati denen seyin gunumuzde kullanim amaci saati gostermesi degil. Bu sacmalik yuzunden kol saati denen sacmalik haddinden fazla deger kazanmis durumda.
Kol saati overrated:)
Boyle soyleyince insanlar diyor ki "sen o saatte nasil malzeme kullanildigini, nasil bir iscilik oldugunu biliyor musun da boyle salliyorsun?". E arkadas zaten bir kol saatine oyle abartili malzeme kullanman ya da olaganustu iscilik harcamanmasi sacma. Bir kol saatinin ustune bu kadar dusulmemeli:)

Simdiki akilli saatlere verilen paranin ise gayet makul oldugunu dusunuyorum, hem fiyatlari abartili degil, hem de cok fonksiyoneller. Parani gosteris durtusunun bictigi bolan degere degil fonksiyonellige oduyorsun en azindan.

He bu kadar derine dalmayip, hosuna gittiyse ve dayanamiyorsan basar alirsin ama maasinin 1/4'unu vermek bence uygun degil normalde.
  • stavro  (22.03.16 19:33:56)
bir haberde çıkmıştı obama'nın rutin kullandığı saati 700 dolarmış diye. 700.000 dolarlık takan da var. tercih yani.

  • il padrino  (22.03.16 20:50:06)
o saat para kazandıracaksa alırdım; görünüşün önemli olduğu bir işin varsa, böyle şeyler yapmak zorundaysam alırdım.

beğendiğim için, keyif için almam. o paraya ailecek bir hafta tatil yapıyorum lan ben :) ayrıca saat takmıyorum.
  • babilbaligi  (23.03.16 10:10:56)