[]

20 yaş diş çektirme sonrası dilde uyuşma:(

Sol alt gömülü 20 lik dişim 15 dk da sorunsuz çekildi, dikiş atıldı.

Çekileli 4 gün oluyor.Ağzımı tam açamıyorum, püre vs yiyebiliyorum ancak. çigneyemiyorum. Yanakta şişlik devam ediyor ama ona da takılmıyorum.

Asıl canımı sıkan hala dilimin sol tarafında hissizlik/uyuşma var.Tam konuşamıyorum..

İnternette okuduklarımdan çekilirken sinirlerde hasar oluşabildiğini öğrendim. geçici ya da kalıcı hasar. Herkes aynı şeyi yazmış. İnternetten okuma, dişcine git vs diyeceksiniz biliyorum.

Kaç gündür bir şey yiyemiyorum, sinirlerim boşaldı artık sabahtan beri ağlıyorum.Tek isteğim birileri çıkıp "benim 1 haftada falan geçti " desin.
Lütfen.

1,5 ay sonrasından edit: hala geçmedi, hatta en ufak iyileşme yok b12 vitaminine rağmen..bir daha durup dururken 20liğini çektireni köprüden sallandırsınlar.

 
Kuzenim olmuştu geçen sene, aynı şekilde dilinde uyuşma/hissizlik meydana geldi ancak 1 ay sonra uyuşma geçmişti. Normal bir şey demişti doktoru. Kişiye bağlı olarak değişebilir bu süre elbette. Normal bir şey hissizlik yani, çok sıkmayın canınızı.


  • sefil  (22.03.16 14:56:19) 
En fazla 6 aya kadar geçer.


  • tiksinmedenuyanmak  (22.03.16 14:59:04) 
Ya ağlamaya falan gerek yok yapma öyle şeyler. Benim de yakın bir arkadaşım daha 1 hafta önce çektirdi dişini, hala ağzımın yarısı var mı yok mu anlamıyorum falan diyor. Belli ki çok yaşanan bişey hadi keyiflen. Geçmiş olsun


  • naberabi  (22.03.16 15:00:49) 
teşekkürler destek için..
2 gün rapor vermişti dişçi. bu yüzümün yarısı şiş ve konuşamayan halimle yarın işe nasıl gideceğimi bilmiyorum :(

  • su olsam ates olsam  (22.03.16 15:11:11) 
benim çekimde de sinirim zedelenmişti. o sırada dilinde elektriklenme hissettin mi ? dktor bana onu sormuştu, küçükken dilini pile değdirirdin ya öyle bir his.

bana b12 vitamini vermişti 10 günde geçti o sayede. b12 sinir tahribatlarını tamir ediyormuş

doktorunla konuş bence
  • oscar  (22.03.16 15:12:50) 
1 haftada geçti merak etme


  • sherlockun kizi  (22.03.16 15:51:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.