dolandırıcı

ekşi'de bir yazara mesaj atmak istiyordum bu yüzden ekşi hesabı almak istedim. bir kullanıcı tarafından dolandırıldım. sizin de başınıza gelmesin diye uyarayım. beni dolandıran kişi duyurudaki Parliament. sanırım serseri serbest stili nickini de kullanıyormuş. ismi mahsum aslan. dikkat edin.

yukarda kalsın diye duyuru olarak da açtım. sürekli internetten bir şeyler alıırm ilk defa dolandırıldım. 100 lira çok para değil ama enayi gibi hissediyorum. yapılabilecek bir şey var mı? googlelayınca birkaç kişiyi daha dolandırdığını gördüm. sözlükte de başlığı var zaten. elimde pek bilgi yok ama hesap numarası, iban var.

acaba diger dolandirilanlarla beraber toplu dava acma falan gibi birsey sozkonusu olabilir mi? ben bilmiyorum ama bir fikir olarak duyurudaki avukatlardan birine sorabilirsiniz. hem emsal de olusturur bir daha boyle birsey yapmaya cesaret etmez baskasi da...

  • mavicorap  (21.03.16 19:05:55)
şikayet edicem ben ama adam 2010 den beri dolandırıyormuş milleti. hala devam ediyorsa bir şey yapmıyorlar demek. duyuruda da birçok kişiyi dolandırmış.

  • tute  (21.03.16 19:16:19)
oha, mahsun aslan ismini duyar duymaz oha dedim. adam senelerdir dolandiriyor, hala mi dolandiriyormus. her sene aciliyor vir basligi.

gecmis olsun. 100 lira satiyordu gecen birileri burada, dedim direk dolandiricidir. piyasası 200 den basliyor cunku.
  • no christ requires  (21.03.16 20:05:13)
Parliament nickini geçenlerde ben de gördüm. Üç duyurusu vardı üçü de nick satışı üzerineydi. Kıllandım acaba aynı adam mı diye (ki öyleymiş görüldüğü üzere) ama emin olamadığım için duyuru açıp bu adama dikkat edin diyemedim.
Ama yine o gün bir arkadaş (yanlış hatırlamıyorsam sevgikuşunkanadında) duyuru açıp isim vermeden dikkat edin dolandırıcı var diye duyuru açmıştı tam da bu adamın duyurusunun altına.

  • rakicandir  (21.03.16 20:11:45)
Çook eskiden SSG şuna benzer bir duyuru yapmıştı:
"Sağda solda 100 liraya satılık ekşi hesabı ilanlarını ve dolandırılanları görüyoruz. Bunun bize gelişi zaten 150 lira. Kanmayın bunlara."

Sadakam olsun de geç, takma kafaya.
Kaç kişi oldu dolandırılan? Bu üçüncü kişi oldu sanırım.
  • rastinon  (21.03.16 20:21:31)
Her şeyi araştırıyorsunuz da para göndereceğiniz adamın ismini bir googleda ekaide araştırmiyorsunuz.
Ne para kırdı adam eskiden yahu hayrt vallaha hayret!

  • adivar  (21.03.16 20:49:20)
o kadar dedik herkese 250 lira verin hesabı alın diye. ama dineletemedik ki!
100 lira neymiş ya.

  • etna  (21.03.16 21:04:26)
fakyoraseksiduyuru.com kullanıcısı 20.03.16 16:30:34:
dolandırıcı olmadığını nasıl anlayacağız?(git: 1059781)
Parliamenteksiduyuru.com kullanıcısı 20.03.16 16:33:22:
ne alaka?
fakyoraseksiduyuru.com kullanıcısı 20.03.16 16:40:43:
duyuruda sürekli birileri hesap satmaya çalışıp insanları dolandırıyorlar yeni nicklerle. senin nickin de pek eski değil...
Parliamenteksiduyuru.com kullanıcısı 20.03.16 16:46:11:
Eski nickleri sattım çünkü dostum
fakyoraseksiduyuru.com kullanıcısı 20.03.16 16:47:27:
güven vermiyorsun :) kolay gelsin.

bunu yapmak ne kadar zordu? bir dahakine mesaj atmak istediginde burdan birinden rica edersin yazar :)
  • fakyoras  (21.03.16 21:19:14 ~ 21:21:23)
valla birçok kez dolandırılma ihtimali geldi başıma internette. en inandırıcısına bile kanmadım ama burası biraz ufak bir yer olduğu için samimi bir ortam var. o güvenle nickine bakmadım bile. ondan boşluğuma geldi.

yalnız çakal bir de 2 farklı nickle 2 farklı kişi gibi mesaj atmış.
  • tute  (21.03.16 21:30:10)
bir de hesap almanın başka yolu yok gibi. yani ya önce para gönderilcek ya hesap. hesap alma derseniz de birçok konuda mesaj atmam gereken yazarlar oluyor sürekli birilerini de rahatsız etmek istemedim. direkt alıp yazmak daha iyi oluyor.

  • tute  (21.03.16 21:32:20)