hapşırıp duruyorum, neredeyse burnum düşecek :( çaresi?

dün hiçbir şeyim yoktu, hapşırarak uyandım neredeyse. üst üste defalarca hapşırıyorum, burnumdan sümük değil de şeffaf sıvı akıp duruyor. grip/nezle zannedersem ama daha başlangıçtayken nasıl engelleyebilirim bunu?
ateş, sızı, ağrı filan yok. sadece hapşırık ve akıntı var.

Geçmiş olsun m e b. . Bol sıvı al, adaçayı iç, sarımsak ye, gece terle bi güzel.
(bkz: limonlu aspirin)

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (21.03.16 19:13:58 ~ 19:14:31)
bende aynı bahsettiğin gibi 3 yıldır var. ilk başlarda umursamadım. şimdi düşündüğümde bende de birden başladı diye hatırlıyorum. ne neden olmuş olabilir diye düşünüyorum birşey gelmiyor aklıma. bu şeffaf akıntı ve hapşırık (burnun da deli gibi kaşınıyordur muhtemelen) aslında alerjik rinit diye bir hastalığın göstergesiymiş. bu sene başında doktora gittim, alerji olduğunu düşünüp kan testi istedi, ama kanda alerji çıkmadı. sonra yine alerji için iki ilaç rinoclenil ve aircomb verdi. bunları kullan 10 gün sonra gel dedi ve gerçekten ilaçlar birkaç gün sonra burun kaşıntısı, hapşırık, akıntı herşeyi tamamen kesti. tekrar gittiğimde bir tıp fakültesi hastanesine daha detaylı araştırma için gitmemin uygun olacağını söyledi. daha gitmedim.

  • gman  (21.03.16 19:54:42)
polen alerjisi gencler. 16 senedir cekiyorum. 4 gun once gece yatmadan tesrif etti bu seneki. bendeki biraz daha agir vaka, astimli falan. zyrtec + ventolin kullanmazsam olebilirim bile baharda.

cocukken burun akintisiyla baslamisti, ben de aa baharda grip/nezle oluyorum diye dusunuyordum. megersem alerji baslangiciymis.

gecmis olsun.
  • no christ requires  (21.03.16 20:09:48)