dogu'da terör olayları yaşandiginda...

umursamazdık, bana ne, bize ne havasındaydık
değil mi? acılar simdi büyük sehirlerimizi sardiginda
farkındalık olusturmalar, duyarlı olmalar,
acaba bunun için ne yapabiliriz?ler.
bunları yaparken bile kendi hayatımızı ön planda
tutuyoruz farkinda olmadan.
hani ülke genelinda yapilan sınavalara iyi hazırlanmayan
birinin, sinava girecegi okulun bahcesindeki hiç tanimadigi
kisilere yönelttiği ve çaresizliğini
içeren klasik bir soru vardır ya:
- çalıştınız mı?
aynen böyleyiz maalesef. birlik, bütünlük mesajları yerine
korkumuzun aynisini başkalari da yaşıyor zaten diyip rahatlama çabaları...
yanlış mıyım?

değil ve yanlışsın.

  • devilred  (21.03.16 18:38:50)
Çok doğru olduğun söylenemez.Doğuda yaşananlarla batıda olup biten bir kefeye konamaz.

  • delicevat  (21.03.16 18:39:18)
@delicevat
farklı bir yanı yok ki. batıda olan ateşin kendisi degilse de ondan bir parça.

  • 1adam  (21.03.16 18:42:31)
edebiyatla süslemene gerek yok, tabii ki de yanlışsın.
su testisi su yolunda kırılır.
molotof atarsan karşılığını elbette alacaksın.
batı'dakiler tıpkı doğu'dakiler gibi rahat battığı için veya meşru devlet bütünlüğüne karşı çıktıkları için ölmedi. o yüzden kıyaslama yapamazsın.
  • m e b  (21.03.16 18:49:42)
Ben bana ne bize ne havasında değildim, üzülüyordum ama o zaman da yapabileceğim bir şey yoktu, şimdi ben de olayın içindeyim, şimdi de yok.

Edit: Ben doğuda şehit olanlardan bahsettim, öz yönetim ilan edip eşek cennetine gönderilenlerden bahsetmiyorum, hak ettiklerini buldular.
  • i was made for you  (21.03.16 18:50:20 ~ 18:51:02)
@m e b
ben dogudada terör nedeniyle masum halktan ölenlerin oldugunu düşünerek yazdim bunları. doguya yabanci degilim ki zaten. uzun yillar kaldım oralarda.

  • 1adam  (21.03.16 18:57:14)
@acemi
yanlıs anliyorsun beni maalesef.

  • 1adam  (21.03.16 18:59:04)
@1adam: cidden doğu'daki halkın pkk'ya desteğinin olmadığını düşünüyor musun?

  • m e b  (21.03.16 19:01:42)
@zoghurt
bu genellemen yanliş.

burası, orası yok. bir bütünüz ve uzakta olsa yurdun ta uzak bir yanında sorunlar varken de ayni duyarliligi göstermeliyiz diyorum.
  • 1adam  (21.03.16 19:02:43)
@meb
konuyu iyice raydan çıkardin. benim anlatmak istedigimi hala anlamadın.
tekrar yazayim:
burası, orası yok. bir bütünüz ve uzakta olsa yurdun ta uzak bir yanında sorunlar varken de ayni duyarliligi göstermeliyiz diyorum.
  • 1adam  (21.03.16 19:05:43)
ben en kısa yoldan cevabını vereyim hiç uzatmay gerek yok.
adam başkan olmazsam kaos olur dedi
başkan olmadı ve kaos oluyor
m.aktifhaber.com
şimdi kitleler "başkanlık olsa hakkaten bunlar olmazdı" kafasına girecek
başkan olmak için zemini hazırlayacak
başkanlığı istemesinin sebebi de sonunun çavuşesku gibi olmasından korkmasından kaynaklanıyor.
gücü eline alınca kendini tam manasıyla dokunulmaz kılacak her türlü yasal altyapı oluşturulacak.
17-25 aralık'ın hesabı sorulmayacak.
planı bu.
o yüzden doğudaki terörü ortaya çıkaran körükleyen de kendisi. herkes "uuu törörüstler çok kaka" diyor
e heralde terörist zaten hukuk, insanlık tanımaz o zaten ortada
Peki asıl soru geliyor 2-3 sene boyunca nerdeyse hiç şehit haberi gelmezken, kürt açılımı yapılıyorken,
nasıl oluyor da hdp nin oyu artınca kürt açılımı rafa kalkıyor ve ışid e operasyon adı altında doğuya operasyon yapılıyor?
terörist piyondur ona emir verilir o da yapar asıl suçlu yani bataklık nerde ona bakmak lazım
Sen hükümetsin sıfır şehit verdiğin zamanlar da bunu nasıl başarıyorsan bugün gelen şehit cenazeleri de senin başarısızlığındır.
kimse kusura bakmasın.
  • rentts  (21.03.16 19:09:47)
@hobareyy
zirva kelimesini kullanacagin yerde sağlam argümanlarla gelseydin ya.
tik verme konusuna dikkat ederim. ama sen de kabul et ki cevaplar sorudan iyice uzaklasti. ilgisi kalmadı.
en üstte
@devilred bana katilmasa da tik verdim. keske hepsi böyle olsaydi da tik verebilseydim.
kisacası, anlasamasak bile uygun bir uslupla verilecek, konuyla baglantili cevaplara tik veririm.
  • 1adam  (21.03.16 19:40:34)
kokun geldi 1adam. umarım hendekte kalırsın.

  • glamdr1ng  (21.03.16 19:54:02)
@glamdr1ng
soru üstte.
böyle etiketlemelerle bir yere varamazsın. açık konuş.
  • 1adam  (21.03.16 20:04:36)
"su testisi su yolunda kırılır" cümlenizin aynısını pkk,işid vb. gibi terör örgütleri kurduğunda ve insanlarımızı öldürdüğünde hak ettiğimiz karşılığı mı alıyoruz?

  • rakicandir  (21.03.16 20:17:03)
@zoghurt
oradaki tüm herkesi ayni kafeye koyamazsın. Kesinlikle tanimiyor ve bilmiyorsun. her şey basın, yayın organlarindan duyduklarindan ve ön yargilarindan ibaret. yerinde görmen lazım.

benim rengim, hadi belli.. sen renksiz misin?
ekşi yazarlığını hiç düşünmüyorum ki bu yargiya nasıl vardın?
yok, emin de degilim ama 20li yaşların başında isen zaten seninle konuşmakla hata yapiyorum. ne bilgin olabilir ki böyle konular hakkinda?
  • 1adam  (22.03.16 04:16:20 ~ 04:18:35)