F1 2015 oynayan

var mı? tavsiye edermisiniz?

Oyunun metacritic puanı falan düşük diğerlerine göre ve oynayan birkaç arkadaş da berbat demişti. Ben F1 2013 oynuyorum, en azından V8 motor sesi var.

  • an engineer  (21.03.16 12:37:21)
şu yorumu okuyup aldım.

  • giggs  (21.03.16 13:19:46)
Bu nedir arkadaş. Başka oyunmu oynuyoruz ben anlamadım....
Öncelikli olarak şunu söylemek istiyorum. Yazını okudum ve yazmış olduğun birçok faktöre katılıyorum. Lakin bir F1 oyununu incelerken bakacağın kırıterler bumu olmalı...Onu tartışmak gerekiyor....

Vay efendim kariyer modu yok,vay efendim padok yok,vay efendim button 14. oluyor ama üzülüyor......Bunlarmıdır.....Sence insanlar içerisinde hiçbir mod barındırmadığı halde Rfactor'ü neden oynuyor..Hiç düşündünmü........

O detayına giremediğin kontra olayı varya asıl mevzu orada işte....Bide olaya şöyle bak...

- F1 2015 codemaster'ın yaptığı f1 serileri içinde en gerçekçisi.

- Oyunda frenler ve lastikler hayati öneme sahip. Legend modda ve asistler kapalı iken frenleri çarçabuk ideal ısısına getirmezseniz sürekli kilitlenme olayı ile karşılaşır ve kendinizi dışarda bulursunuz.

- Lastik etkisi inanılmaz. Piste iyi bakarsanız temiz tarafı görebilrsiniz. Ben bugüne kadar hiçbir oyunda pistin temiz ve kirli tarafının gerçeğe bu kadar uygun yansıtıldığını görmedim. Eğer kirli tarafta iseniz ve lastiğiniz yeterince ısınmamış ise işte o kontra olayı ile karşılaşıyorsunuz. İdeal çizginizi kaybetmeniz bu bağlamda kesinlikle hız kaybına yol açıyor.

- F1 2015'i diğer codemaster'ın oyunları ile karşılaştırmayın.Ben diğer F1 serilerinde oyuna başlar yarım saat sonra en zor modda birinci oluverir oyunu kenara bırakırdım. Dün oyunu edindim ve sabahtan akşam kadar sadece trial yapıp gaz,fren ve lastiği anlamaya çalıştım. Gün sonunda girdiğim sırama turlarında hala birinci olamamıştım........Hani o zorluk seviyesinde anormallik var diyorsun ya..... İşte o anormallik değil,F1 2015 in farkı.Bu sefer karşında saf arcade bir oyun yok.....

- F1 2015 te vites fren dengesinide iyi ayarlamak zorundasınız. Yani aracın hızına uygun vitesi yakalamak çok önemli.Özellikle viraj girişlerinde bunu ayarlayamazsanız lastik kesinlikle kilitleniyor....

- Oyun steamden kötü puan alacak.Tam tahmin ettiğim gibi. Çünkü birçok kişi bu oyunu asistler kapalı oynayamayacak ve senin gibi yorumlar yaparak olmamış diyecek......

Bu arada ortadaki ironi cidden şaşılacak derecede. Önceki oyunlar yerden yere vurulup arcade olmakla suçlanırken ondan farklı bir oyun çıktığında zor olmakla suçlanıyor.....

Siz ne istediğinizi cidden biliyormusunuz....
  • giggs  (21.03.16 13:19:53)