torrent güvenliği- anonymous p2p şeyisi

lidyalılar,
güvenli yani anonim bir şekilde torrentle nasıl dosya indirebilirim?
(torrent olayını biliyorum, anonymity kısmını soruyorum)
bunun için hangi program, ne lazım, nasıl kullanılıyor?
gerçekten anonim bir p2p dosya paylaşımı yapılabilir mi?

tor ağı üzerindne torrente çıkabilirsin ama trackerların çalışma mantığından dolayı buna uygun biçimde ayarlanmış tracker'a gönderdiğin paketi kesecek firewall kuralın olmalı(lokasyon değil paket içeriği bazlı). Standart çalışma biçiminin yarattığı birden fazla güvenlik açığı var.

Daha detaylı bilgi için tor bloglarına bakılabilir. Burada anlatabileceğimden daha uzun bir konu.

Sık karşılaşılan bir durumla ilgili alıntı;

"apparently in some cases uTorrent, BitSpirit, and libTorrent simply write your IP address directly into the information they send to the tracker and/or to other peers. Tor is doing its job: Tor is _anonymously_ sending your IP address to the tracker or peer. Nobody knows where you're sending your IP address from. But that probably isn't what you wanted your Bittorrent client to send."
  • rygard  (21.03.16 02:50:03 ~ 02:55:51)
Seedr.cc put.io quicktorrent.io vs ile indirilir inen serverdan https ile cekilir. Baglantin izleniyorsa dahi dosyalar ziplenip indiginden saptanmasi baya zor.

Anonim degil ama cok temiz
  • Silesius  (21.03.16 05:18:20)