Modem sinyali arttıcı(memem yok)

Evimizde modemin sinyainin yetmediği odalar var modemi taşıma şansım yok.
Modemin sinyal gücünü nasıl arttırabilirim?
Böyle bir cihaz var mı?

İnternette folyo vs ile yaptıklarını denedim olmadı.

access point almalısınız. veya asus ac68 işinizi görürür.

  • protrek  (20.03.16 15:41:44 ~ 15:42:05)
anten girişi varsa

www.banggood.com

  • kyha  (20.03.16 15:49:19 ~ 15:50:00)
asus ac68 için 600 tl fiyat çekiyolar hocam daha uygun bir sistem yokmudur acaba?
bi yandan da aramaya devam ediyorum.

  • basond  (20.03.16 15:49:49)
sizi denedim. belki zenginsinizdir alabilirsiniz diye :D

alttaki arkadaşın paylaştığı linkteki gibi ürünleride tercih edebilirsiniz.

eğer modeminizin antenleri sökülebiliyorsa linkteki benzer antenlerle değiştirebilirsiniz. router alın.

hatta asus n17u modem var elimde satayım size.
  • protrek  (20.03.16 15:58:49 ~ 15:59:07)
Bir tane wireless router öneririm. access point olarak kullanırsın. universal repeater olarak da kullanabilirsin ama ben verim alamadım. kabloyla access point yaparsan güzel verim alınıyor. routerların sinyal güçleri modemlere göre daha yüksek.

  • mimimi  (20.03.16 15:58:49)
modem resimleri eklendi
fazladan bir anten girişi vs yok anladığım kadarı ile bu antenli olanlara uygun değil anladığım kadarı ile?

  • basond  (20.03.16 15:59:14)
anten girişi yoksa

www.hepsiburada.com
  • kyha  (20.03.16 16:00:18)
modem uydunetin modemi değiştirme şansım yok modemi

  • basond  (20.03.16 16:00:25)
geçmiş olsun kodumun net masterı bak gene göz göze geldim yana çevirince.

ben olsam ucuz bir router alır bağlardım, benim için kendi odam ve tuvalet hariç wi fi gerekmediği için almadım.

anteni sökülmüyor naletin.
  • kyha  (20.03.16 16:01:50)
asus router al hatta.

  • kyha  (20.03.16 16:03:30)
www.vatanbilgisayar.com

nas olarak kullanırım torrent makinesi olarak kullanırım dersen bu süper.
  • kyha  (20.03.16 16:04:19)
anladığı kadarı ile router access point benim ilacım
peki kullanımı nasıldır bu aletin ben bu aleti nereye bağlayacağım?
kendi wifi hattımın şifresi vs ni nasıl tanıtacağım? bilgisayar üzerinden mi olacak?
Bu aletle modem arasında kablolu bir bağlantı olmasına gerek yok anladığım kadarı ile doğru mu anladım acaba?
ve bu aleti modemden uzakta mı yoksa modeme yakındaki prize mi takacağım acaba?
  • basond  (20.03.16 16:04:51)
bunu ethernetle modeme bağlayacaksın

  • kyha  (20.03.16 16:06:49)
sonra bilgisayar ile bağlanıp ayar yapacaksın.

  • kyha  (20.03.16 16:07:30)
sonra istersen kablolu olarak kullanırsın wifi ı bu verir.
istersen repeater olarak ayarlarsın aldığı wi fi ı bi daha yayınlar.
ama kablo ile bunu bağlayıp sonra wi fi sırf bundan dağıtsan daha iyi olur.
bunun wi fi ı netmasterı çok kötü döver.
  • kyha  (20.03.16 16:08:51)
işe yaramaz büyük ihtimalle ama antenlerin normalde böyle duruyorsa ideal durumda değiller. youtubedan bir iki video izleyip anten konumlarıyla oynayıp bir dene. olur ya bir şey almadan belki halledersin. olmadı repeater aradığın cihazın adı.

  • sparkle kiddle  (20.03.16 16:11:56)
foto için kaldırdım antenleri normalde yan duruyorlar

  • basond  (20.03.16 16:13:06)
www.vatanbilgisayar.com
daha ucuz bir çözüm istersen. Bu hem access point hem wireless range extender.

Benim de evimde arka odalarda çekmiyordu, arada bir priz vardı oraya bunu takıyorum bu salondan aldığını arka odaya iletiyor. Mesafe genişletici işte. Ama yine sinyal alınabilen orta bir yere takman lazım bunu. WPS düğmesi ile kolayca kurulabiliyor.

İkinci modu da AP, direkt modemden buna kablo çekiyorsun bu kablodan geleni yayıyor. O şekilde de kullanılabilir.
  • rodriguez2  (20.03.16 16:16:15)
www.dropbox.com

3 duvar ötedeki tuvalette çekmesi için benim antenler bu konumda.

arada RT-AC51U için kendi kendimi ikna etmek üzereyim, ev ağı için bir nas takasım vardı. hatta banana pi ike yapsam koysam mı yoksa wd cloud gibi bişi mi alsam diye düşünüyordum. bu aklıma yattı benim.
  • kyha  (20.03.16 16:17:52)
Musteti hizmetlerini denediniz mi ben inatla birkac kez ugrastirdim. Bi oda duzeldi oburu bozuldu, sonra bi daha bir daha derken her yerden cekmeye baslamisti

  • red g  (20.03.16 18:19:34)
www.freeantennas.com
her zaman ise yarar ("Gallery of Successful Builds" linkine de bak)

  • disq  (21.03.16 15:27:49 ~ 15:28:20)
urun.n11.com

şu aletle sorunu çözdüm teşekkürler
  • basond  (24.03.16 21:15:36)