uyku sorunu

sevgili uykuseverler,
ben çok uyuyorum. yaşım 21. dün okuldan geldim saat 3tü uyudum 9da uyandım. biraz oturdum ve gece saat 2de uyudum. yeni uyandım(yaklaşık 18 saat) bu normal birşey mi ? hergün böyle oluyorum ne yapmalıyım acaba. sorun bende mi yoksa uykuda mı ? çok mu yoruluyorum? haftaya vizelerim var böyle giderse vizelere giremeden kalacam.(yani devamsızlıktan) kış uykusu bu mudur ki ? tıkanmış durumdayım acil yardım istiyorum.

doktora gidip kan testi falan yaptırmalı mıyım ? duyuruda benim gibi olanlar var mı ?

178cm - 88kilo

  • Ayiyogi  (04.11.09 19:30:44)
kasların gevşemiş olabilir. egzersiz yap biraz. uyku ve eslenem bozukluklarının çözümünde egzersiz çok öemlidir. esne esne esneeeeeeeeeee...

  • zengin mineralli maden suyu  (04.11.09 21:14:34)
sorunlarindan kacmak icin uykuyu secmis olabilirsin. problemlerini belirlemeli ve onlari cozmeye calismalisin bence.

  • serafina pekkala  (04.11.09 21:18:53)
olabilir. cevaplarınıza teşekkürler ders çalışmak için uyanmıştım fakat kafam çalışmıyor hiçbir şeyi anlamıyorum. zor durumdayım. televizyon izliyorum fakat konsantre olamıyorum. ne olacak bu durum

  • Ayiyogi  (04.11.09 21:50:05)
vitamin al uykun düzene girecektir. sigara kullanıyorsan da etkisi vardır.

  • BeaLzeBuB  (04.11.09 22:14:35)
ne vitamini alayım
sigarada kullanıyorum 3 senedir hiç böyle olmuyordum

  • Ayiyogi  (04.11.09 22:44:30)
ben de bir dönem çok uyuyordum, muhtemelen zihnin çok yoğun. spor yap ve kendini belli saatte uyuyup belli saatte uyanmak için zorla. tabii sorunların neyse onları uyku dışı bir yöntemle çözmeye çalış, ya da psikiyatra filan git. bir de sorun yataktan kaynaklı olabilir, sürekli havalandır ve mümkünse sert bir yatakta, bol oksijen alan serin bir yerde uyu.

  • protothyas  (04.11.09 22:54:04)
serin bir yerde uyuyorum zaten ama yatağım yumuşak oksijenimde iyi. spor yaparsam bedenim daha çok yorulmaz mı? dolayısıyla çabuk uyurum gibime geliyor buda benim istemediğim bi durum. istiyorum ki gece 12de yatayım her gün sabah 10da dinç kalkayım okuluma gideyim işlerimi halledeyim. fakat olmuyor 12de en erken öğlen 2de kalkıyorum

  • Ayiyogi  (05.11.09 01:32:50)