dövmeciye dövme yapılmadan ödeme yapma? güvenmeli miyim?

merhabalar,

tanınmış bir dövmeci ile görüştüm, fiyat-tarih konusunda biraz pürüz çıktı. mayısının sonlarına doğru bir gün verdi, en erken tarih o olabiliyormuş, doluymuş. eğer ödemeyi dövmeden sonra yaparsam 2000 lira vereceğim. teklifi şuydu, şu an ödemeleri biriktiğinden mütevellit cash 1500 lira şeklinde kabul edebileceğini söyledi.

2 ay önceden böyle bir ödeme yapmak? ne diyorsunuz?

başka dövmecilere baktınız mı? veresiye usulü bu işe girmeyin bence.. genelde bunu yapan müşteri oluyor ama dövmeciler de az değil (arkadaşım dövmecidir)

  • masa penisi  (20.03.16 00:31:08 ~ 00:31:52)
fiyat aldıklarım var. ben bu adamın yeteneğine güveniyorum ama, kalitesini kanıtlamış birisi tercihim ondan yana olur

  • sometimes the weak become the strong  (20.03.16 00:32:57)
O derece randevulu çalışıyor ve yine de ödemeleri birikiyor he mi? Seni yemiş. Ona dövdürme kendini. Üstelik 2 ay sonraki dövmeye 2000?

  • birşeylersoracağım  (20.03.16 00:37:19 ~ 00:38:32)
Eğer parayı verirsen çok uğrastırır seni , uzun sürer dövmenin bitmesi. Sakın verme , tecrübeyle sabit

  • lilidance  (20.03.16 00:41:25)
randevulu çalışması ile nakite sıkışması arasında bir bağ yok, kumar problemi vardır, başka bir sorunu vardır vs, bu ikisi arasındaki bir ilişki yok.

ama bence de verme.
  • diyarbakir karpuzu  (20.03.16 00:43:15)
yaptırma kaypak herife. o ne lan, sanat yapıyorsun sen, veresiye ne? sanki parke döşüyor.

  • neil manke  (20.03.16 00:46:37 ~ 00:47:19)
net hayır, üzerinde düşünülecek bir şey yok pek.

  • rygard  (20.03.16 01:32:21)
ustaya para peşin verilir mi hacı. verme.

  • kyha  (20.03.16 02:17:36)
adamın paraya ihtiyacı varmış erken verirsen 500 indirim yapıyor işte teklif sadece. zorla illaki önceden öde ya da kapora ver vs. demiyor ki... tanındık güvenilir biriyse imzalı şekilde ödeme yapılabilir bence. ama o parayı verdiğine dair bir şey olması lazım elinde. dövmenin yapılacağı tarih de net şekilde belli olmalı tabi anlaşmada.

  • ucan spagetticanavari  (20.03.16 03:24:54 ~ 03:25:17)
verme parayı sakın. ne olacağı belli olmaz.

  • vayezikhan  (20.03.16 11:48:26)
vay amk. adam toplamda 8 saatlik is icin 2000 lira aliyor. ve mayisa kadar dolu. buna ragmen odemesi birikmis. yavsaga bak sen. biz olelim o zaman amk.

  • mayeskuel  (20.03.16 12:08:18)
önceden kapora verilir de böyle yüksek miktarda olmaz. bence de verme. yukardaki arkadaşın dediği gibi çoktan motivasyonunu kaybetmiş olur

  • hononu  (20.03.16 12:31:28 ~ 12:31:44)
Pişman olursun. Verme

  • hasmetizm 2046  (20.03.16 12:51:30)
pis kokular geldi burnuma. sakin verme, 100 tl'ye kadar kapora verirdim ben en fazla (ve de kesinlikle makbuz karsiligi), o da cok istiyorsam o elemanin yapmasini, yapilmamis isin parasini istemek neymis? kaporanin amaci senin caymani engellemek. "mayis sonunda ararim, musaitsen gelirim, parasini da o gun veririm" dersin, kendi bilir.

  • whoami  (20.03.16 13:11:29)