Lise 2 öğrencisine Psikoloji, Sosyoloji kitabı tavsiyesi olan?

Merhaba,
Kuzenim benden kitap önerisi istedi Sosyoloji veya Psikoloji üzerine, fakat kendisi lise2'ye gidiyor, şimdiden ona ne önerilir hiç bilmiyorum. Öyle çok derin bir genç değil. Ona ne önerebiliriz? Bu konular üzerine roman da olur yani ama Sosyojik roman var mıdır hayatta?. Psikolojik roman da önermek istemedim, onun da Psikolojik olduğunu anlar mı diye tereddüt ettim.

Ben bu liseli gençleri neden bu kadar yüzeysellermiş gibi görüyorum? O kadar içler acısı değiller değil mi?
Neyse, biz kendimize bakalım. Kitap diyorduk.

Teşekkürler şimdiden

Psikolojik değil de biraz daha felsefik bir kitap olan sofie'nin dünyası'ni alabilirsiniz.

  • fraise  (19.03.16 23:12:41)
hayvan ciftligi, sofie'nin dunyassi, 1984 iyi baslangiclar olur bence, bunlarla okuma aliskanligini kazanip ilerleyebilir daha konuya ozel kitaplara. direkt psikoloji uzerine akademik bi kitap okumasi iyi olmaz saniyorum

  • hjarteblod  (19.03.16 23:13:54)
pek kitap okuyamiyorum ama lise'deyken babamin kitapligindan ilgimi cekmisti, iyi ki okumusum: dogan cuceloglu'nun "insan insana" kitabi. insanlar kendine o kadar yabanci ki, ilk once cozmeleri gereken sey bu bence.

  • bir varmis bir yokmus  (19.03.16 23:15:31 ~ 23:15:53)
psikoloji kuramları üzerine okumak isterse güzel bir iki tavsiyem olur.

  • air  (19.03.16 23:16:05)
Teşükkürler ama kuramlar bieaz ağır olur sanıyorum.

  • damba  (19.03.16 23:18:44)
Sofie'nin Dünyası +1

Ayrıca Alfred Adler'in kitaplarına bakabilir.
  • rodriguez2  (19.03.16 23:23:39)
engin geçtan - insan olmak

  • psykhe  (19.03.16 23:32:06)
sofie'nin dünyası +1

  • the coolest dude  (19.03.16 23:43:25)
alfa yayınları'nın felsefe kitabı diye bir kitabı var. o ayarda güzel bir seri var, seride sanırım psikolojiyle de ilgili bir tane var. onlara bir bakın belki sever.

ben lisede psikoloji dersi almıştım, hayvan gibi bir kitabımız vardı, neler öğrenmiştik. ailem ille de sayısal oku diye diretmese sosyoloji psikoloji filan okuyacaktım. neyse. belki kendine yönelecek dal arıyordur.
  • dasher  (20.03.16 00:00:03)