hangi gazeteye guveniyorsunuz?

basili kagit olarak gazete aliyor musunuz? hangisini aliyorsunuz? almiyorsaniz internet ustunden gunluk hangi gazeteleri kesin takip ediyorsunuz? desteklemek amaciyla adblock gibi uzantilari kapattiginiz haber odakli internet siteleri var mi? hangi gazetelerin veya internet sitelerinin guvenilir oldugunu dusunuyorsunuz?
yabanci kaynaklardan hangilerini takip ediyorsunuz? hangilerini guvenilir buluyorsunuz?
son donemdeki olaylara dair ozellikle, okudugunuz/duydugunuz en basarili, gercekci, gelcege dair fikir verici yorum sizce nedir?
gonlunuze gore cevap verin, hepsini cevaplamak zorunda degilsiniz.

basılı gazete almıyorum. internetten takip ettiklerim yenişafak, haber 7, ensonhaber ve habertürk. ensonhaber çok cıvık cıvık yazmaya başladı ama son zamanlar, o yüzden az takip ediyorum.

  • animalman  (19.03.16 21:52:02)
basılı gazetelerden genellikle birgün, cumhuriyet, evrensel alıyorum. hepsini aynı anda değil tabi, o gün hangisi aklıma eserse.

internet sitesi olarak bu gazetelerin sitelerine bakıyorum, bazen hürriyet'e de bakıyorum.
diken, akademi politik, siyasi haber, bianet gibi sitelere bakıyorum.
t24'ten gazetelerin birinci sayfalarına bakıyorum.

en akla yatkın fikirler birgün yazarı ve akademisyen fatih yaşlı'dan geliyor.
  • tabudeviren  (19.03.16 22:18:52)
Birgün.

  • gunde 3 litre kola icen adam  (19.03.16 22:20:14)
olabildiğince farklı yayınları takip etmeye çalışıyorum. görüşü yakın bulayım bulmayım farketmez zaten hiçbir gazetenin her konuda tarafsız olabileceğini sanmıyorum. ama özellikle son zamanlarda havuz medyasına hiç bakmaz oldum. bu kadar yalanmaz.

  • tute  (19.03.16 22:30:09)
Birgün, Cumhuriyet, bir nebze diken ve t24. Bunları genellikle internetten okuyorum.

1 sene önceye kadar hergün hurriyet okurdum ama malum sebepler, itibarını sıfırladı gözümde.
  • doxanikee  (19.03.16 22:42:12 ~ 22:44:03)
Hürriyet'e bakıyorum. En düzgün o gibi. Onun da internet sitesi çöp üstü çöp ama. Sponsorlu içerik, merak uyandırmaya çalışan leş içerikli haber, magazin dolu. Basılı ancak. Cumhuriyet bir de.

Sabah, takvim, star, yeni şafak falan hayatta almam.

Reuters, bbc, al jazeera, cnn'i takip ediyorum. Terör olayı olunca anf'ye bakıyorum.
  • nawar  (19.03.16 22:47:31)
Türkiyedeki hiçbir gazetenin yayın politikasına güvenmiyorum.Biraz ona biraz buna,biraz bağımsız olduğunu söyleyen platformlara bakıp fikir yürütmeye çalışıyorum.

  • turkuaz  (19.03.16 22:49:50)
pek almıyorum gazete. çok nadir. birgün, evrensel ve agos okuyorum.

internet üzerinden yine bu gazeteleri takip ediyorum. ek olarak bianet.org'u mutlaka takip ederim. bir de siyasihaber2.org var.

yabancı kaynakları takip etmiyorum açıkçası. bakacaksam bbc'ye bakarım da güvendiğimden değil, yabancı basın diye işte.
  • nathanieltroy  (19.03.16 22:50:48 ~ 22:51:55)
BirGün, Evrensel, Cumhuriyet ve güvendiğim basılı medya organları. Diken, T24, Bianet ve Radikal de web üzerinden takip ettiklerim.

  • sevgikusunkanadinda  (19.03.16 23:12:53 ~ 20.03.16 00:09:16)
@sevgikusunkanadinda radikal'in basılı yayını yok.

  • brakgn  (19.03.16 23:39:51)
Uzun zamandır onu internetten takip ediyorum, hatta pek çoğunu aynı şekilde yapıyorum. Günde bir gazete giriyor eve.

Haklısın, bitirmişlerdi basılı yayın meselesini. Bayilerde satılanlar olarak sıralamıştım, düzelteyim.
  • sevgikusunkanadinda  (20.03.16 00:09:01)
evrensel ve birgün

  • rygard  (20.03.16 01:47:40)
basılı gazete almıyorum artık. internetten takip ettiklerim:

sol.org.tr

cumhuriyet.com.tr

diken.com.tr

radikal.com.tr

birgun.net

eksisozluk.com (debe'ye giren entryler)
  • yokumbenburda  (20.03.16 01:53:21)