[]

Safra kesesi ameliyatı

Olan, akrabası olan, yada yapan doktor var mı duyuruda?
Annem için safra kesesinde taş olduğunu ve çarenin ameliyat olduğunu söylediler, elbette google dan araştırıyorum,

Kendisi ailesinden birisi yada bir doktor varsa bildiklerinizi paylaşmanızı istiyorum.

Riskleri nelerdir? iyileşme süresi, hangi durumlarda yapılır? ameliyatsız çözüm var mıdır? vs vs

Ha doktordan iyi bilemem doktor tetkik yapmış söylemiş ama insan araştırmadan da gözü kapalı inanmak istemiyor.

 
safra kesesi tamamen mi alınacak? yoksa sadece operasyonla taşı mı alacaklar? anlamadım.


edit: mesaj attım
 • loveinaflipbook  (18.03.16 11:29:08 ~ 11:39:26) 
safra kesesi tamamen alınacak


 • basond  (18.03.16 11:33:00) 
Yaklaşık 10 yıl önce babam geçirdi aynı ameliyatı, şimdi doktor adını hatırlamıyorum ama isterseniz öğrenip iletirim. Çok rahat geçen bir operasyon Kapalı şekilde yapmışlardı babamınkini. Bir gece hastanede kaldı yanlış hatırlamıyorsam. Sonrasında da çok rahattı. Sadece gaz yapıcı şeylere dikkat etti, uzak durdu.

Geçmiş olsun dileklerimle...
 • gergedan  (18.03.16 11:36:14) 
Geçen sene oda arkadaşım olmuştu. Taş varmış, o gün de yediği ağır gelmiş ve iltihaplıymış o kısım. Apar topar ameliyata aldılar. Şimdi sordum, "Valla, sezaryenden daha rahattı" dedi. (Onun iki sene öncesinde doğumu vardı) Bir gece hastanede yattı, 1 hafta raporlu yatıp işe başladı. Kapalı ameliyattı ama izlerinin geçmesi çok uzun sürdü.

Hangi hallerde ne kadar gerekli olduğunu bilmiyorum ama ikinci bir doktor görüşü zararlı olmayacaktır.
 • aychovsky  (18.03.16 11:36:40 ~ 11:38:59) 
abim oldu. tamamen alındı. çok riski bir ameliyat değil sanırım. çabuk iyileşti.


 • nothing in my way  (18.03.16 11:37:56) 
hepinize verdiğiniz değerli cevaplar için çok teşekkür ederim.
kapalı ameliyat yaygın anladığım kadarı ile, ameliyat olanlar nerede ameliyat oldu özel hastane devlet hastanesi, istanbulda vs şeklinde sorumu devam ettireyim.

 • basond  (18.03.16 11:40:48 ~ 11:41:43) 
İstanbul - özel hastane


 • gergedan  (18.03.16 11:45:23) 
Arkadaşım Medical Park'ta olmuş. Acil değilse olmasın diye tavsiye ediyor ama acilse de geciktirmemek gerekiyormuş. Ağrı olduğunda iki gün içinde ameliyat olmak gerekmiş.


 • aychovsky  (18.03.16 11:49:03) 
açıkçası doktor hemen olmak gerekli demiş

alanında iyi bir profesör dedi annem, kendisi küçük bir anadolu şehrinde, ben istanbulda tekrar tetkik yapılmasından yana olduğumu söyledim ancak baştan endoskopi kolonoskopi vs yapılıp sürecin uzaması da sıkıntı çıkartır mı acaba diye düşünmüyor değilim.

Haberini yeni aldım haftasonu daha derin araştırma yapacağım.
Ameliyat şekli ne zaman olacağı vs şeklinde sorularına ikinci randevusu ile cevap bulacağım.

Bu kadarını okuyan ve zaman ayırıp cevap veren herkese çok teşekkürler,
Sorum olursa hepinizi özel mesajla rahatsız ederim.
 • basond  (18.03.16 11:55:22) 
ameliyatsiz cozum yok abicim. zaten laparoskopik ameliyat yapiyorlar. cok sikintili bir durum degil. cok profesor falan kasmayin yani. iyi cerrah olsun yeter.


 • fayfim  (18.03.16 12:17:22 ~ 12:19:07) 
2 yil once ankara lokman hekimde 750 tl ye oldum.saglikli bir insan icin oldukca risksiz bir ameliyat.hele laparoskopikse tadindan yenmez.taslar yuzunden cekilen sikintilari dusunursek oldukca hakki verilen bi ameliyat.


 • delicevat  (18.03.16 12:52:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.