ankara arsa tarla vs

arsa alım satım işleri ile ilgilenen bilen eden var mı?
yani esas sorum şu olacak ben şimdi 40-60 bin tl arası bir arsa alsam 5-6 yıl sonra bir ev getirir mi bana? ya da kaç yıl sonra ev eder? ya da bundan soran hiç etmez mi? şehir daha da büyür mü? arsa almak mantıklı mı? eğer büyürse ne tarafa doğru büyür? nereden arsa tarla bakmak gerekir. nelere dikkat edelim? işte bunlar hep soru beyler. fikri olan paylaşırsa sevinirim. özellikle "abi şuralar değerlenecek gibi duruyo" diyecekler de paylaşsın lütfen.

yaşamkent yapracık durmadan değerleniyor ama işte al satçı dolu piyasa. benim arkadaşımın kuzeni yapıyor al sat. 15 sene önce çiftçi olan adamlar şimdi x5 ile geziyorlar. 500.000 gömüyor arsaya bir sene sonra 600e okutuyor. 40-60 bine arsa bulmak biraz zor. belediyede tanıdığın olacak da sana şurası imara açılacak diyecek sen gidip onu tarla iken alacaksın 3 ay sonra arsaya dönecek falan filan. bunu bilen adam zaten sana söylemez. harç hurç toplar piyasayı

  • ayiadam  (17.03.16 15:14:23)
Ankara'da Elmadağ ve hasanoğlan tarafı değerleniyor hızlı tren ve kentleşme vb.

  • Erensq06  (17.03.16 15:18:42)
sinpaş altın oranın yapımıyla birlikte aynı hizada çevre yoluna doğru bir ilgi var karataş köyü ve çevre köylerden arsa alanlar oluyor bununla ilgili forum ve facebook grupları var bunları takip edebilirsiniz ama 5-6 yıl içerinde arsanızın acayip değerlenmesini beklemeyin hele ki ankara gibi yapılaşmanın çok geç geliştiği bir şehirde

şimdi param olsa arsa almak istesem ya karataş köyü civarında çankaya sınırlarına yakın yerlerde ya da eskişehir yolunun güneyinde kalan incekle kesişen yerlerden arsa alırım
  • leenathrw  (17.03.16 15:30:53 ~ 15:31:12)
tarlaya ev yapamazsın, imarlı olması yani arsa olması lazım. arsa alırken de emsaline, gabarisine bakman lazım.

  • sta  (17.03.16 15:35:36)
ben de iki bölge arasında kararsız kaldım. ilki leenathrw ın dediği gibi karataş civarı ancak orda da şöyle bir durum var derenin içinde kalıyor yani konut yapımı zor diye düşünüyorum ikinci yer ise gölbaşı-haymana yolu üzeri.10. ve 20. km'leri arası oranın da gelişmesi uzun yıllar alır diye düşünüyorum.

  • hayir bu koyden olsam nolcak  (17.03.16 16:06:37)
valla haci o gelişme işi hiç belli olmuyor. benim arkadaş 50.000'e tarla almış zamanında kırıkkaleden. tak bir akşam güneş enerjisi tarlası kurmaya karar vermişler. ertesi gün sattı 120.000'e.

  • ayiadam  (17.03.16 16:16:55)
Ballıkuyumcu.

  • babilbaligi  (17.03.16 23:17:17)