evde bir seyi kaybettiginizde

en sonunda genelde nerde buluyorsunuz?

bluetooth kulakligimi kaybettim. en son yazin kullanmistim. simdi yine lazim, dun geceden beri ariyorum artik deli olacagim. bakmadigim canta, mont cebi, elektronik esya kutusu, bilgisayar cantasi vs kalmadi. nerdedir?

ev dedigim de zaten tek oda. fazla uzaga gitmis olamaz.

o kadar aramayla bulamadıysan kayıptır o. kayıp derken zaten kayıp da yani geri dönmemek üzere kayıptır demek istedim

  • cekilmis gayfe  (16.03.16 22:27:40 ~ 22:39:18)
bende hep bir seyin altinda cikar. kenara atilmis bir tisort gibi.

  • der meister  (16.03.16 22:27:59)
Dolabın arkası çekmecelerin altı gibi yerlerden çıkıyor bende.

  • gunde 3 litre kola icen adam  (16.03.16 22:33:56)
Odanın düzenini uzun süre değiştirmediğin zaman tuhaf bir körlük oluşuyor.Baktığın yerlere farklı kişilere arattır o zaman bulabilirsin belki.

  • cryzy  (16.03.16 22:34:35)
Ben genelde ilk baktığım yerin çok yakınında buluyorum. Yukarda denildiği gibi sizin yerinize biri daha baksın.

  • fraise  (16.03.16 22:36:07)
yok la orada ne işi vardır dediğin bir yer varsa oraya bak.

bir kere biletimi kaybettim evi alt üst ettim de bulamadım. iş işten geçtikten sonra dur la birde şuraya bakayım dedim ki bir tek oraya bakmamıştım. koltuğun içinden çıktı :)
  • rahmi pinkfloydoglu  (16.03.16 22:50:31)
Aramayı bıraktığında çıkar o. Ben mesela şarj aletimi aradım, bulamadım. Sonra tekrar aradım, tekrar bulamadım. Bir tek anneler evdeki şeyleri rahatça bulabiliyorlar sanırım zaten.

Bulursam şarj aletimi yer söylerim :D
  • nawar  (16.03.16 23:13:24)
Banyo ve buzdolabı %90 buralarda çıkar ne kaybetsem.

  • Kovacic  (16.03.16 23:18:22)
O zaman olsam nereye koyardım diye düşünüyorum ve orda çıkıyor.
Kucukken de annem bisey saklayinca acaba annem olsaydim nereye koyardim derdim düşünür ve sakladığı şeyi bulurdum. Hahahaj resmen gozumde canlanıyor böyle şeyler.

  • cabiday  (16.03.16 23:28:48)
Bornozumun cebinden çıkıyor hep.

  • megalomaniac  (16.03.16 23:33:04)
yatağın kenarındaki boşluğa düşüyor yahut cebimden çıkıyor.

  • nice tnetennba  (16.03.16 23:51:51)
ya en son yazin kullandim diye hatirliyorum. sadece bisikletteyken kullanirdim. o zamanlar giydigim her seyi aradim yok. hatta usenmedim disari cikip bisikletin minicik cantasina bile baktim aceleyle oraya mi tepistirdim diye ama orda da yok. yaz sonunda beynimi aldirdigim icin resmen kocaman bir bosluk.

  • letheavendangered  (17.03.16 00:16:30)
1 hafta cüzdanımı bulamamıştım. ablam gelmişti eve bakmaya masamın üstündeymiş. başkasına baktırın tavsiyem. genelde kaybettiğim şeyler bariz yerlerde çıkıyor.

  • jjwa  (17.03.16 00:36:47)
başucu komodini, varsa gazeteliği, kitaplık rafları, mont olmayan cepli yazlık giysiler, portmanto içi veya üzeri kutucuklar, banyo, mutfak ıvır-zıvır dolapları veya çekmeceleri, yazdan beri olduğuna göre bornoz cebi değildir, yastık altı veya yatak altı değildir (temizlik yapmışsındır, boşluğa düştüyse çarşaf değiştirince görürdün vs, o zamandan beri diyerek), tv ünitesinde bir yer, tıkıştırılabilecek bir kalemlik vb çanta içine atılan cepli gözlü mobil şeyler, valizler...

  • godoşu beklerken  (17.03.16 01:27:17)
Koltuk altlari

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (17.03.16 07:59:30)
Bir çantamın içinden çıkıyor genelde ya da dolabın en dibine düşmüş oluyor, dolabı komple boşaltırken bir sürü eşya buluyorum.

  • elikası  (17.03.16 08:23:23)
bisikleti park ettigin yere bak

  • jimicik  (17.03.16 08:27:34)