ağzımda uçuk çıktı

aslında dudağımın yanında neredeyse dudağım büyüklüğünde bir uçuk çıktı evdeki asiviral uçuk kremini bulamadım. fucidin iyi gelir mi?

fucidin işe yaramaz. kantaron yağı alman gerek aktardan. acayip iyi geliyor.

  • cekilmis gayfe  (16.03.16 20:34:38)
zovirax olması lazım mucize bir uçuk kremi var. seneler önce 30a yakındı fiyatı şimdi nolmuştur bilmiyorum ama 1 günde yarı yarıya indiriyordu

  • dedi ayca  (16.03.16 20:42:25)
tahta kaşığı ocakta ısıt, dayanabileceğin bir ısıya geldiğinde uçuğu hafiften dağla.

soğutulmuş metal kaşıkta etkilidir.
  • naturelist  (16.03.16 20:42:29)
@naturelist, senin dediğin yöntem uçuk patladıktan sonra işe yaramaz.

  • cekilmis gayfe  (16.03.16 20:45:42)
Ciktiktan sonra uçuk kremleri çok da bir işe yaramıyor tespitlerime göre. Çok sık uçuk çıkarıyorum, kendimde gözlemlediğim antibiyotikli kremlerin daha iyi geldiği. En son da thiocilline diye bir krem denedim o da bir iki güne kendine getirdi.

  • 1a2b3c4d  (16.03.16 21:31:29)
sarımsak sür.

  • ozdoganci  (16.03.16 21:57:57)
Geçmiş olsun. Sarımsak, kaşık basmak gibi saçma sapan, ipe sapa gelmez şeylerin hiçbirini yapma. Uçuk herpes simplex virüsünün neden olduğu bir semptomdur ve vücudunda bu virüs mevcutsa, bağışıklık sistminin zayıflama anlarında bilinen biçimiyle ortaya çıkar. Haliyle ağzına kaşıkla vurarak geçmez. Bu hastalığın bilienen 8 ayrı türü var ve semptomları benzer olsa da ciddiyetleri son derece değişken.

(bkz: herpes)

Uçuk kremlerinin büyük bölümü sadece semptomlar ile uğraştığından ve virüse müdahalede lokal etkilerin yetersiz kalmasından nadiren çözüm olur.

Valtrex bu virüse karşı etkili bir ilaçtır. Hem ilacın fiyatı, hem dozajının ayarlanması, hem de olası yan etkilerinin kontrol altına alınması gerektiğinden aile hekimine veya senin için uygun olan bir doktora danışabilir/ uygun görüyorsa reçete yazdırabilirsin. (Ki bu noktada HSV1 olduğu varsayımı ile bunu söylüyorum. Diğer türler için daha kompleks testler ve tedaviler gerekir.)

ÖZellikle cinsel münasebetlerle de bulaşabilen bir virüs olduğu, sadece ağız ve yüzde çıkmadığı, dikkatsiz davranılırsa kişinin kendisi gibi partnerini de ciddi tehlikeye atabileceğini unutmamak ve ciddiyetle müdahale etmek lazım.
  • rygard  (16.03.16 22:18:32 ~ 22:28:25)
ben aseton kullanıyorum.

  • firez  (16.03.16 22:55:32)