Tenise başlayacağım raket önerisine ihtiyacım var

vallaha çevre yapmak için değil sadece spor yapmak için başlıyorum...

ilk derse gittim hoca şöyle bir raket al dedi:

El: L3
Kafa Boyu: 100-110 inc
Ağırlık: max 280gr
Bir de tek parça olması gerekiyormuş.

Bana uygun bir raket ve alabileceğim bir yer önerebilirseniz sevinirim.
Fiyatları çok iyi bilmiyorum ama 300-400TL'yi çok aşmazsa fena olmaz.

(yukarıdaki terimleri kesin yanlış kullandım onların doğrularını da yazarsanız almaya gittiğimde rezil olmayayım :)

edit: istanbul anadolu

kafa boyu inç kare olarak tanımlanır. 100-110 biraz büyük geldi bana, ben 95 kullanıyorum.
istanbuldaysanız decathlondan önerebilirim.

  • safepassage  (16.03.16 08:57:17)
el ölçüsü doğru yazmışsın, mahalle ağzıyla olsun diyorsan "grip size 3" dersin.

Kafa için dediği aslında inch kare ama sayılar doğru. benim diyeceğim 100'e mümkün olduğunca yakın kal, 103 mesela ( bunda da olay büyük ile başlayıp ilerledikçe daha ufak rakete geçmektir.) sen 103 alırsan bikaç yıl idare edersin. İleride minimum ineceğin de 98 falan olur yani fikir vermesi açısından diyorum.

ağırlık max 280 gr demiş ama çok hafif de iyi değil, minimum da 260 gr diyelim. 260-280 arası bak.

tek parça muhabbeti önemli; ama çoğunlukla buldukların tek olacak zaten, bi mağazada 3-4 tane çift parça anca olur. uzak dur.

nerede oturuyorsun? İstanbul avrupa ise bir iki önerim olur.
  • okumayi sevmeyen okur  (16.03.16 09:00:26)