max 600 liraya şehirler arası yolculuk için bisiklet

Bu konuda tecrübem yok. Özellikle bisikletçi arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum...

şehirler arası derken kaç kilometreden bahsediyoruz? yani yapılır yapılmasına da, 600 lira çok düşük bir bütçe. bilindik markaların 2. elleri bile 1000 liranın üstünde satılıyor. ama yine de yanınızda olası arızalar için gerekli alet edevat olduktan sonra hemen her bisikletle hemen her yere gidilir nihayetinde.

  • orient blue  (15.03.16 15:27:19)
En fazla 400 km.

  • memories  (15.03.16 15:47:34)
millet ikinci el scottları 3bintlye satıyor en az
600 liraya dekatlon bisikleti alamazsın
bütçe çok düşük
  • Corc  (15.03.16 16:05:17)
Ben bu yolculuğa her türlü çıkıcam. Saatte 40 km hız yapma gibi bi hedefim yok, geze geze yavaş yavaş giderim işte. Bu fiyata alınabilecek, kıçımın rahat edeceği bir bisiklet yok mu yani piyasada ?

  • memories  (15.03.16 16:28:16)
moruk 600 tl dedigin 200 dolar ediyor ya da etmiyor. anca 3 tekerlekli bebe bisikleti alirsin, aci ama gercek.

  • no christ requires  (15.03.16 16:36:21)
@no christ requires, internette bu fiyata bir sürü bisiklet var. Ben sadece aralarından en mantıklı olanı almak istiyorum. Hiç bi boka yaramıcak tavsiyen için de teşekkürler.

  • memories  (15.03.16 17:14:52 ~ 17:17:08)
bu bisikleti alabilirsin. fiyatı 359 TL tam aradığın fiyat

urun.gittigidiyor.com
  • piri reis  (15.03.16 21:08:35)
Vurun vurun ölmedi daha!

O bütçe ile ikinci el bi şehir bisikleti bakmanı öneririm, dağ bisikleti bakarak zaman kaybetme bence.

Marka model olarak da Salcano, Carraro, Sedona, Bianchi falan bak işte, imkanın varsa deneyerek al. 400 km az yol değil, boyuna göre küçük/büyük bisiklet alırsan çok canın yanar benden söylemesi.
  • an engineer  (15.03.16 21:13:19)
550 liraya geçen yıl ümit marka bir şehir bisikleti aldık 28 jant 0 km çok da güzel bir makine diskli frenli falan ümit bisiklet araştır hocam

  • Bostan  (15.03.16 22:16:45)
yola gideceğin için minimum sıkıntı lazım sana. disk frenli hidrolik frenli bulsan da alma. ikinci el carraro 224 ya da ayarında bir şeyler bulursun bence. bütçe çok az ama vurup öldürmelik değil. carraro 224'lerle balkan turu yapıp dönen arkadaşlarım var. tek sıkıntı sana sadece bisiklet değil ekipman da lazım, çadır, bagaj saymıyorum bile. bisikleti alırsın, üzerine ekipmanlar için de bir bütçe oluşturmanı tavsiye ederim.

edit: bisikleti almadan önce bi mağazaya gidip o bisikletin sıfırı üzerinde deneyip sana uygun kadro boyunu öğrenmeni tavsiye ederim. küçük veya büyük ayakkabı giymiş gibi olursun diğer türlü. salcano, carraro, sedona, uygun gördüğünü yapıştır.
  • stereoseyfi  (15.03.16 22:23:39 ~ 22:25:44)
valla cikarsin da o paraya gercekten cortlamayacak bir bisiklet bulmak lazim. neden boyle dedim ?

yanilmiyorsam ingiliz 3 arkadas barda iddia'ya girerek ve bir hayir isi icin 24 saat icerisinde ingiltere'de gobekten 3 vitesli kiralik bisiklet ile fransa'ya geciyor ve mount ventoux dagina tirmaniyor.

irade ve karar isi ama dedigim gibi dandik bisiklet husran ile sonuclanir.
  • evimin paspasi  (15.03.16 22:26:43)
Neden dağ bisikleti yerine şehir bisikleti ?

  • memories  (15.03.16 23:18:57)
Dağa, taşa girmedikçe dağ bisikletini kullanmak biraz gereksiz kaçıyor yani. Dediğim gibi sallana sallana gidiceğim için bana çok fark etmez heralde kıçım rahat etsin bisiklet yolda kaza yapmama sebep olucak kadar dandik olmasın yeter.

  • memories  (15.03.16 23:28:23)