Kredi Kartı ve Pos Cihazı

Merhaba,

Diyelim ki ben bir diş tabibiyim ve muayenehanem var. (Avukatlık bürosu yada mimarlık ofisi de olabilir) Buraya pos cihazı alsam kredi kartına 36 taksit yapsam olmaz mı? Hem kayıt dışı kazancımın önüne geçilecek hem hizmet alanlara ödeme kolaylığı hemde ben alacağımı banka garantisine bağlamış olacağım.

Nasıl yapabilirim böyle bir şey?

olmaz. 36 taksit vermezler.

  • Frederick Co  (15.03.16 09:02:02)
@Frederick Co konu taksit sayısı değil. 2 taksit olsa bu iş olur mu?

  • nedendir bilinmez  (15.03.16 09:03:26)
reklamlarda bangır bangır dağıttıkları bonusları kimden aldıklarını öğrendiğinizde çok üzüleceksiniz.

  • cirkinkizyokturazvotkavardir  (15.03.16 09:04:04)
@cirkinkizyokturazvotkavardir
Tam olarak neden üzüleceğiz?

  • nedendir bilinmez  (15.03.16 09:06:25)
36 taksit vermezler, belirli bir üst limiti var.

banka işlem başına komisyon alıyor, vade arttıkça komisyon da artıyor. ayrıca iş koluna ve işlem hacmine göre de değişebiliyor bu komisyon oranı, o yüzden arayıp sorun derim.
  • hayirsiz  (15.03.16 09:24:58 ~ 09:32:45)
bankaya başvurabilirsiniz. veriyorlar. hatta bankalara göre taksit vs. değişiyor. dişçi için konuşuyorum gayet kullanılıyor. avukatta ya da mimari ofiste görmedim.

  • ozdek  (15.03.16 09:27:26)
vade farkını öderseniz 72 taksit dahi yapabilirsiniz.

  • babilbaligi  (15.03.16 09:28:32)
bankaların doktor pos diye ürünleri var. kullandığınız bankanın müşteri temsilcisine bir sorun.

  • inheritance  (15.03.16 09:29:30)
maliyetlerinizin artacağını ve bu ek maliyetlere katlanacağınızı düşünüyorsanız olur tabi. sanırım @cirkinkizyokturazvotkavardir in bahsettiğide bu. ayrıca her hizmet koluna ayrı taksitlendirme imkanları oluyor, banka ile teyitleşmeniz lazım. ek maliyetlere örnek vermek gerekirse;
yıllık pos ücreti,
verimsiz pos ücreti,
k.kartı başına komisyon ücreti,
k.kartı puan kullanım komisyonu,
kartın bağlı olduğu hesaba ilişkin maliyetler gibi gibi
  • mohito  (15.03.16 09:29:48)