Mercedes-Benz Yaz Staji Gorusmesi

Bir arkadasimi gorusmeye cagirmislar insan kaynaklarindan staj icin. ama arkadasim ilk kez bir gorusmeye cagrildigi icin neyle karsilasacagini hic bilmiyor. ve burada staj yapmayi cok istedigi icin de onceden sorusturmaya karar vermis. kendisi makine muhendisligi 3.sinif ogrencisi.

aynen, kelimesi kelimesine ne sorarlar diye sormuyorum ama,

genel olarak mercedes benz insan kaynaklari, staj gorusmelerinde ne sorar?

hangi konulardan bahsedilir?

adayda hangi ozellige dikkat ederler?

nasil bir on hazirlik yapmali?

tesekkurler

@horatius

sozluk serbest mi hocam? bir de ceviri yaparken yaninizda mi bekliyorlar? caktirmadan telefondan sozluge bakabiliyor muyuz?
  • wagner love  (15.03.16 08:41:02)
Mercedes-benz'in tarihini Türkçe olarak verip, ingilizce'ye çevirmemizi istemişlerdi. Sözlük falan serbest değil tabii ki :) sitesinde hem tr hem en secenekleri olduğu için oradan tarihine falan bir bakıp gitmesinde fatda var. Ben globally-active falan demiştim sık sık çevirimde.

  • bfm  (15.03.16 08:50:32)
marka hakkında bilgi edinip gitmek +1 neden burada çalışmak istiyorsun sorusuna arabalarınız pahalı demek ki iyi bi firmasınız diye yaklaşmayacak seviyede olması lazım. kuruluşu, global duruşu, çapı falan bunlar hakkında bilgisi olsun. ama ben nasıl da araştırmıştım diye göze sokacak şekilde alakasız yerlerde söylemesin bu bilgileri.

  • freya  (15.03.16 10:15:40)