İzmir'de hamster fazlası olan var mı?

satın almadan önce buraya bi soram dedim.
(öğrenci bi gencimiz arkadaşına hediye etmek için arıyor))

hayvanlar hediye malzemesi değil. çok gördük bir hevesle alınan kuşun, hamsterın öldüğünü.

bir hiddetle yazmış bulundum ama lütfen alet olmayın, arkadaşınızı da uyarın.
  • piremses  (15.03.16 07:32:50)
bir hamster asla fazla değildir.

  • anonymice  (15.03.16 07:56:24)
haklısın primses, hayvanlar hediye malzemesi değildir zira hayvanlar malzeme değildir:)

katılıyorum, ben de aldığı ev hayvanının, doğurduğu evladının sorumluluğunu yüklenemeyen insanlar tanıdım. bunun yanı sıra, tam tersi örneklerini kat kat fazla gözlemledim.

ülke gündeminden midir, alışkanlık mı edindik bilmiyoum; biz daha çok olumsuz örnekleri vitrine koyup olumlu olanları çekmecede saklıyoruz. Oysa olumlular daha fazlalar ve galiba bizim onları bilmeye herkesten fazla ihtiyacımız var.

durumun alet olmayla alakası yok. ekranın arkasını biraz aydınlatayım: bu gencimiz uzun zamandır hamster almak istiyor. lise son öğrencisi, sınavlarına çalışmak yerine hafta sonları çalışıp okul masraflarını çıkarıyor, ailesine destek oluyor. hamster edinmek için bütçesi yok.

anonymice, hamster sevenlere göre öyledir muhakkak. ancak yine de durum değişikliği vs nedenlerle bakamayacak durumda olan olur, doğurmuştur yer arayan olur vs... ( doğuruyo demi hamster)
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (15.03.16 09:21:03 ~ 09:41:29)