duyuruda görünen ve görünmeyen ortam farkı

görünmeyen ortamdan kastım mesajlaşmadır.
aylardır burada bulunuyorum. bazı yasadiklarimdan
yola çıkarak yazma geregi duydum.

ana sayfada herkese çiçek dağıtan bir halde iken
arka planda yalan söylemeler, umursamazlıklar,
bencillikler, argo 18+ türünden sözler.
mecbur muyuz bunları yapmaya?

bir soru sorulur. çözüm icin olabilecek en uygun
cevap/cvplar verilir. beğenilmez/önemsenmez ya da
karşıt bir cevap verilir.
asıl derdimiz başka o zaman. sizce?

uzun uzun yazilacak çok sey var. bunlar
özetin de özeti diyebilecegim konular.

soru bölümüne daha fazla vakit ayiririm.
ama maalesef üstteki siraladigim sorunlar
vb. baska nedenlerden dolayi, -her bilgiyi
herkesle paylaşma- gibisinden bir yargı/algı
oluştu.
ya da baska bir soruya cevap verip vermeme
arasinda git gel yaşarken
-o bunu hak etmiyor, boşver- türünden
düşünceler akla geliyor. haksız mıyım?
haksiz olduğumu söyleyecekler, bu konuda
yalnız oldugumu söyleyemezler :)

hani tabi ki bu bilgiler gizli bir
hazinenin yolunu gösteren harita türünden
bir şey degil.
arada gerilimler yaşansa da, yerine göre
basitte olsa işi düşen birisi için yararlı
olabilecek seyler yazmaya gayret ediyorum.
yapmam gereken ya da göremedigim ne(ler) var sizce?

klavyeye dokunma hakkı şimdi sizde...

tesekkürler.

internetten adam cıkmaz. (karakter olarak)

eyyorladım. budur.
  • anonymice  (14.03.16 20:06:49)
İşsiz insanların yapacağı şeyler. Vakit kıymetli, sevdiklerinle geçir sen de, boşver.

  • [silinmiş]  (14.03.16 20:07:49)
büyük olasılıkla gercek hayatta yalniz, cok sallanmayan birisin. bu yukaridakilerin icine dert olmasi ve buraya gelip de siir seklinde dokturmek icin baya bir yalniz, yapacak isi olmamasi gerekiyor insanın.

bildigin soru varsa cevaplar gecersin. bu kadar seyi ne ara, neden dert ettin? iste bunlarin sebebi issizlik/yalnizlik. duyuruyu fazla buyutmussun. disari cik hava al biraz.
  • no christ requires  (14.03.16 20:11:04)
@douchebag
sana kısmen hak versem de, çok az dahi olsa, yazmaktan öte ortaya somut seyler koyabilen yardimsever bir kaç insan tanidim burada.
çevrem oldukca dardır. buraya ayirabilecek zaman cok oluyor o nedenle.
  • 1adam  (14.03.16 20:14:23)
@no christ requires
yüzlesmek lazım bazı seylerle. Kendimizi kandirmayalim. yalnizlik var ama dusunduğün gibi hastalik seviyesinde degil.

sen bunlari yazdiktan sonra buradan ciddi bir problemin icin kimseden yardim isteyemezsin ,
  • 1adam  (14.03.16 20:17:01)
@1adam

analasamadigimiz nokta zaten su: ben buraya ciddi bir problem sormam. bu kadar buyutup, bu kadar baglanmamak gerek boyle yerlere.
  • no christ requires  (14.03.16 20:18:14)
bu kadar boşuna yazmışsın douchebag+1

  • basond  (14.03.16 20:18:56)
Ben sana gerçeği söyliyeyim kardeş, aktif kullanıcıların %70'i senin troll olduğunu düşünüyor. Arkandan dedikodu falan da dönmüş değil hani, bıraktığın intibaya göre yorum yapıyorum yanlışımdır belki.

O kadar çok boş troll var ki ben de cevap verecek duyuru seçer oldum, ne eğlence ne de ironi var duyurularında; katıksız boşluk.

İşin güzel yanı, insanların da senin için belirttiğin şekilde düşündüğünü biliyorsun ve bu duyuruyu o yüzden açtın. O yüzden alnından öperim, xoxo...
  • baba jo  (14.03.16 20:19:12)
@baba jo
istatistik? yapma cidden.

eğlence ve ironi ariyorsun ha :)
alnımdan öpme bi zahmet.

ben burada samimi cevap beklerken bile, kendi kendine alından öpecek kadar eğlence çıkardın.
  • 1adam  (14.03.16 20:26:26)
Bulmuşum ki cevap veriyorum işte, kıpskıps..

Samimi cevap verdim işte ayrıca, ikinci paragraf tam istediğin cevap değil mi; yalnız olmadığını söyledim.
  • baba jo  (14.03.16 20:32:48)
@baba jo
neyse, bakış açısı farkından olsa gerek.

bu arada yalnizligi dagitmak dertlesmek gibi bir sey degil bu yazdiklarım. öyle ansilmasin. yine üstte denildigi gibi duyurunun siirsel görünmesinin sebebi şairlikten degil. tlfda oldugumdan paragraflara ayirarak yazilanlari gözden gecirmek daha kolay oluyor.
  • 1adam  (14.03.16 20:44:18)
haksızsın.
cevap verirken nicklere bakma, ben öyle yapıyorum. ancak shedracon mudur nedir onun duyurularına cevap vermiyorum o kadar.

  • rakicandir  (14.03.16 21:30:38)
@rakicandır
haklisin. genelde pek bakmam duyuruda ama pm de bakmamak imkansız.

neyse.. her zaman icin hayirlisı
  • 1adam  (14.03.16 21:44:43)