Son patlama ile ilgili

Ülkenin gittiği yönü hiç iyi görmüyorum ve bu tür terör eylemlerinin, can kayıplarının daha da artacağını düşünüyorum. Bu yüzden böyle durumlarda kendime ve etrafımdakilere yararlı olabilmek istiyorum.

Benim aklımdakiler:

-Fizikse olarak fit ve kuvvetli olmak
-Temel ve ileri ilk yardım eğitimi almak
-Arama kurtarma kuruluşlarına katılmak

Bunun dışında yapabileceğim, yapabileceğimiz neler var? Neleri öğrenip hangi eğitimleri almalıyız?

vücut yapıp ünideki pkk destekçisi grupları dövmen üstteki yazdıklarına kıyasla çok daha yararlı olacaktır. üstteki yazdıkların da mantıklı tabii. çevre hastanelere arada kan bağışında bulunabilirsin. patlamanın içinde olma ihtimalini düşünüp organlarını bağışlayabilirsin, belki parçalanmayan organını başkasına verirler.

  • glamdr1ng  (14.03.16 20:06:42)
Bence bi başlangıç seviye askeri eğitim (bkz: yeni başlayanlar için askerlik), hayatı idame filan. Ülke iç savaşa doğru gidiyor gibi.

  • Euxinos007  (14.03.16 20:07:03 ~ 20:07:41)
adam akıllı, kaçamak yollara düşmeden, bir banka veznesinde belli meblağ karsiliginda teskere kagidi almadan askere gitmek olabilir.

  • 1adam  (14.03.16 20:07:28)
Valla belki taşak mı geçiyorsun diyeceksiniz de, Turkcell Platinum'a geçin. Şaka değil. Baz istasyonları kilitlendiğinde ben ve bardaki 1-2 Platinum'lu (sordum) dışında onlarca kişiden neredeyse kimsenin telefonu çekmiyordu. Whatsapp'ı çalıştıracak kadar internetleri yokken, smsleri telefonları düşmüyorken ve fotoğraf attım.

  • gunde 3 litre kola icen adam  (14.03.16 20:08:50)
Düzenli kan bağışı ve organ bağışı da mantıklı fikirler.

Dağcılık kulübüne üye olacağım, ayrı olarak hayatta kalma eğitimi veren birkaç yer var onlara başvurmak gibi planlarım var.

Ayrıca şu ABD'nin kendi vatandaşlarına tehlike mesajı yolladığı sisteme geçmekte çok mantıklı, herkese açıkmış.
  • utkumon  (14.03.16 20:13:21)
ABD'nin uyarı sistemine üye olacağınıza türgev'e üye olun. İnternetten gördüğümüz kadarıyla tüm patlamalarının bilgisini almışlar önceden.

  • Euxinos007  (14.03.16 21:05:42)
orgutlenin.

  • e haliyle  (14.03.16 21:23:00)