Başkası üstüne araba almak

Merhabalar... Yarın araba alacağız 2.el ve kız arkadaşımın üstüne olacak. Yanıma onun kimlik fotokopisini alsam yeterli mi. İmza gerekiyor mu. Olmuyorsa bu sürpriz yapanlar falan nasıl yapıyor. İş dolayısı ile gelmesi imkansız bu arada kız arkadaşımın...

vekalet vermesi gerekir en azından diye düsünüyorum

  • all girls dream  (14.03.16 18:05:44 ~ 18:05:59)
Vekalet vermesi için notere gelmesi lazım zaten. Öyle bi ihtimal yok malesef.

  • onursensoz  (14.03.16 18:07:08)
Kendisi olmadan mümkün değil. @all girls dream'in de bahsettiği gibi vekalet olmadan hiç kimsenin üstüne araba alamazsınız.

Edit: Sürpriz yapanlar da muhtemelen kendi üstüne alıp, sürprizden sonra notere giderek devir işlemini yapıyorlardır (gerek duyuyorlarsa).
  • gonion  (14.03.16 18:08:43 ~ 18:09:55)
Anladım... Üstüme devir yapıcam sonra onun üstüne devir yapıcam ekstra masraf olacak illaki yani

  • onursensoz  (14.03.16 18:14:54)
Noterden arac satis vekaleti olmadan imkansiz. Surpriz yapanlar kendi ustlerine aliyolardir ya da daha onceden baska arac icin ya da genel vekaletleri vardir
özel bir sebebi yoksa siz de kendi üzerinize alın olsun bitsin, yok onun üzerine olması gerekiyor diyorsanız, masrafı 2 defa noter satışı olur. fazladan 100 lira yani.

  • battal gemalmaz  (14.03.16 18:18:16 ~ 19:07:54)
sebebi benim denizci olmam. buralarda çok fazla olamıyorum dolayısı ile benim üstüme olması anlamsız oluyor. teşekkürler cevaplar için...

  • onursensoz  (14.03.16 22:31:18)
aracı kendi üstüne alıp kız arkadaşına tam vekalet verebilirsin. böylece ruhsat senin adına olsa bile araç sahibi ile aynı haklara sahip olur. satabilir, muayene yaptırabilir her tür kanuni işlemi yaptırabilir vs.

  • orpheus  (14.03.16 23:58:55)