Kol gibi trafik sigortası

Merhabalar, bir motor aldım (almaz olaydım diyorum tam şu an) sigorta bedeli olarak 1050 ve 975 lira gibi rakamlar çıkıyor, nedir bu sigorta masraflarının hali böyle? ucuz yollu nasıl halledebilirim?

sigortacın var mı?
sigorta fiyatları uçuk şu anda normal.

  • basond  (14.03.16 09:52:37)
hayırlı olsun. motor ne ki o kadar çıkıyor? bende 2013 model 600 cc sport touring bir motor var, 400 TL falan tutuyor.

  • safepassage  (14.03.16 09:55:44)
@basond yok, ilk aracım, ilk defa bakınıyorum böyle şeylere, yemin ediyorum motorun fiyatına gelecek neredeyse sigorta masrafları, plakayı değiştirseydim keşke.

  • selam  (14.03.16 09:56:23)
@safepassage, saolasın, regal raptor aldım bir tane, ehliyet yeni motor 2014 model, 4000'e aldım, 1000 lira sigortayı duyunca delirdim yeminle.

  • selam  (14.03.16 09:57:36)
Marka-model'den bağımsız sigorta fiyatları her geçen gün artıyor.
Daha 1 ay olmadı, 1200 tl sigorta yaptırdım. İlk arabam değil, vukuatım yok, 15% hasarsızlık indirimiyle birlikte aldığım en iyi fiyat buydu.

  • battal gemalmaz  (14.03.16 10:00:11)
İlk aracınsa ve ehliyetin de yeniyse normal bu fiyatlar. Seneye %30 hasarsizlik + %10-15 aynı sigorta ile devam etme indirimi alırsın normale döner.

  • Kovacic  (14.03.16 10:02:52)
sigortacı en uygununu bulur tüm sigorta şirketlerini senin adına arar ama 975 olmaz 880 olur en fazla maalesef fiyatlar böyle.
Kazasız belasız binmen dileğiyle.

  • basond  (14.03.16 10:03:20)
@Kovacic, zorunlu sigortada hasarsızlık indirimi öyle olmuyor.
1 sene hasarsız tamamlarsan, basamağın 4'ten 5'e yükselir, indirimin %10 olur. 1 sene sonra 6. basamakta %15, 7. basamakta %20 olur. ve daha da artmaz öyle devam eder.
Bundan daha fazla oranda indirim olmuyor.
Hatta şöyle söyleyim, ben %15 indirimle, geçen sene yaptırdığım fiyattan daha yüksek fiyata yaptırdım sigortayı. Böyle boktan bir durum var.

Senin dediğin indirim oranları kasko için geçerlidir.
  • battal gemalmaz  (14.03.16 10:16:54)
oha çokmuş gerçekten.
kadir inanırın keçili bi reklamı vardı, oradan girip bi baksanıza, en uygunu gerçekten o muymuş?

  • safepassage  (14.03.16 10:21:48)
@battal
Bu fiyatları görünce aklım kaskoya gitti demek ki. 1000 cokmus o zaman yakın zamanda %100 civarı zam falan mı geldi?

  • Kovacic  (14.03.16 10:33:30)
Geçen sene yazdan itibaren fiyatlar çok yükselmeye başladı. O zamandan beri zaten sürekli zam geliyordu ama 2016 ile beraber daha çok yükselmiş fiyatlar. Yasal düzenleme yapıldı-yapılacak deniyor ama konuştuğum sigortacı arkadaşlar düzenleme sonucunda fiyatlarda dramatik düşüşler olmayacağını söylüyor.
Son 3 trafik poliçem şu şekilde:
2014: 370 lira
2015: 810 lira (%10 hasarsızlık indirimi)
2016: 1200 lira (%15 hasarsızlık indirimi)

Tabi bu fiyatlarda ankara merkez ilçede yaşıyor olmam ve yaş grubu etkili sanırım. Bu sene sigorta ve kaskoya verdiğim toplam para @selam'ın motora verdiği parayla aşağı yukarı aynı.
  • battal gemalmaz  (14.03.16 10:43:11)
eğer bu kadar çok masraf çıkartacağını bilse idim (aklıma gelmedi hiç bakmak) iki ay sonra alırdım en azından kenarda biraz daha param olurdu.

sigorta acentesine gittim, 9 farklı yerden fiyat verdiler, bir tanesi 5000 lira dedi, hayır hepside 30.000 lira karşılıyor masrafı, 5000 lira veren 300.000 lira karşılasa derim ki mantıklı oldu da ferrariye, porsche'ye falan çarparım, o zaman sigorta sayesinde yırtarım, öyle de değil. baya başı boş kalmışlar sanki. zorunlu olduğu için seve seve yaptırmak zorundasın birde. neyse çok sinirlendim, evlat acısı gibi yeminle.
  • selam  (14.03.16 18:14:37)
İstanbul'daysanız Demir Sigorta'ya bakın, motorcular oradan ucuza yaptırıyor hep. Nasıl bir yer olduğunu bilmiyorum sadece forumdan duyuyorum hep.

  • grgn  (14.03.16 21:19:44)
ziraat bankası kadar ucuzuna henüz rastlamadım.

  • siradisi00  (14.03.16 21:24:34)