Dosya adı değiştirme sorunu

Günaydın herkese,

Fazla sayıda png dosyasının ismini manuel olarak değiştirmek gibi bir durumum var. Normalde programla yapıyorum ama şu anda elle yapmak durumundayım ve şöyle bir sıkıntı oluyor; dosya isimlerini değiştirmeye başlıyorum, bir süre her şey yolunda gidiyor, bir yerden sonra değiştirdiğim isimler ben enterladıktan sonra geri dönüyor. İlk yaptıklarımda sorun olmuyor ve dosya isimlerinde hiçbir karakter, sembol vs sıkıntısı yok. Mesela 20 tane düzgün yaptıktan sonra herhangi bir EKŞİ DUYURU dosyasına tıklıyorum, eksi duyuru 2016 olarak yeniden isimlendiriyorum, entera basınca önce düzgün görünüyor ama sonra EKŞİ DUYURU haline geri dönüyor.

Nedenini ya da çözümünü bilen var mıdır?

normal değil virüsolma olasılığı geldi aklıma anti virüs yüklü mü bilgisayarda

  • basond  (14.03.16 09:22:20)
antivirüs yüklü, virüssel bir sıkıntı yok ayrıca birbirinden alakasız 2 bilgisayarda da oldu, windowsla ilgili olabilir diye düşünüyorum bu yüzden.

  • whoosie  (14.03.16 09:25:46)
klasör aynı anda drive gibi bir yere yedekleme yapıyor mu? bazen o durumda oluyor bunlar.

  • safepassage  (14.03.16 09:58:02)
Klasörün başka bir yerle eşleştirme yapması geldi benim de aklıma. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bir durum olabilir.

Bu işlemi yaptığınız klasör ağ üzerindeki bir klasör ise ağ problemi de olabilir.
  • Abdurrahman  (14.03.16 10:02:37 ~ 10:02:51)
Maalesef böyle bir durum mevcut değil ama yine de teşekkürler.

  • whoosie  (14.03.16 11:25:08)
support.microsoft.com

Şunu da bir deneyin bakalım.
  • Abdurrahman  (14.03.16 13:16:11)